مشاور وزیر بهداشت خبر داد

شیوه کار نیروهای اورژانس زیر ذره‌بین

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۱۱:۱۲ - کد خبر: 208783
شیوه کار نیروهای اورژانس زیر ذره‌بین

سلامت نیوز:مشاور وزیر بهداشت با اشاره به تشدید نظارت بر نحوه خدمات دهی در مراکز مختلف درمانی و اورژانس در سراسر کشور طی ایام نوروز گفت: گروه‌های ارزیاب بر همین اساس به مناطق مختلف کشور اعزام می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،پیرحسین کولیوند با بیان اینکه به صورت مستمر بر شیوه عملکرد و اقدامات مراکز بهداشتی و درمانی و نیروهای اورژانسی در سراسر کشور نظارت می‌شود، افزود: از 25 اسفند ماه تا 14 فروردین 96، 11 گروه ارزیاب به مناطق مختلف کشور برای نظارت بر شیوه کار نیروهای اورژانسی اعزام می‌شوند.

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در طرح سلامت نوروزی سال 96 عنوان کرد: این 11 گروه از اورژانس کشور تمامی پایگاه های جاده ای و کمپ های سلامت را از نظر حضور نیروهای انسانی تخصصی، دارو و تجهیزات، نحوه ارائه خدمات، رضایت مندی مردم مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور عنوان کرد: این گروه ها در حوزه بیمارستانی از تمامی اورژانس های بیمارستانی، شبکه های بهداشت، درمانگاه ها،داروخانه های شبانه روزی، دندانپزشکی ها،آزمایشگاه ها و مراکز رادیولوژی و سی تی اسکن را مورد بازدید قرار می دهند.

مشاور وزیر بهداشت تصریح کرد: تمامی ارزیابی ها به صورت آنلاین با فرم الکترونیکی به مرکز اورژانس کشور ارسال می شود و نحوه عملکرد و کیفیت خدمات ارائه شده به مردم را به صورت آنلاین نظارت می کنیم.

کولیوند گفت: در استان تهران نیز از تمامی اورژانس های بیمارستانی و مراکز درمانی و دندانپزشکی به منظور ارتقای ارائه خدمات به مردم و نظارت بر نحوه خدمات دهی ارزیابی و بازدید به عمل می آید.

سرپرست اورژانس کشور افزود: هم اکنون 4 گروه در شهرهای قم، اراک، خرم آباد، بروجرد، دزفول، اهواز، مهران، ایلام، کرمانشاه، همدان، ساوه،بندرعباس بوشهر، قشم، بندر لنگه، شیراز، جیرفت، بم، کرمان، کاشان، اصفهان، یاسوج، شهرکرد و دلیجان در حال ارزیابی و نظارت هستند.

وی با بیان اینکه کارشناسان eocمرکز مدیریت حوادث به صورت شبانه روزی در ستاد مرکز مدیریت حوادث وزارت بهداشت در ستاد خدمات سفر و گردشگری و همچنین ساختمان ترافیک پلیس راهور استقرار دارند، خاطرنشان کرد: این کارشناسان با حضور شبانه روزی خود می توانند در صورت بروز حوادث مدیریت جامعی را در جهت هدایت بحران داشته باشند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91288s, 19q