توسعه گردشگري سلامت در دستور كار دولت است

۱۳۸۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۲۳ - کد خبر: 20882
توسعه گردشگري سلامت در دستور كار دولت است
 سلامت نیوز:رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري گفت: با توجه به ظرفيت بالاي كشور در ارائه خدمات پزشكي استاندار به بيماران خارجي در دستور كار دولت قرار دارد.

به گزارش فارس حميد بقايي در پيامي كه به نخستين كنفرانس گردشگري سلامت كشورهاي اسلامي در مشهد ارسال كرد، افزود: جمهوري اسلامي ايران به لحاظ برخورداري از بخش خصوصي كارآمد و توانمند وجود پزشكان متعهد و متخصص ايراني و همچنين مراكز درماني مجهز و معتبر با استاندارهاي جهاني ارائه خدمات به روز با حداقل هزينه‌هاي درمان و بسياري از توانمندي‌هاي بالقوه ديگر برنامه‌ريزي گسترده در زمينه توسعه گردشگري درماني و سلامت در حوزه كشورهاي اسلامي را در دستور كار خود قرار داده است.

وي اضافه كرد: بي‌شك شناسايي توانمندي‌ها و پتانسيل‌هاي كشورهاي اسلامي در زمينه‌هاي علمي و تخصصي مرتبط، دستيابي به استانداردهاي كيفي قابل قبول اين كشورها، تبادل تجربيات موفق در زمينه گردشگري درماني و سلامت و شناخت نيازها و انتظارات گردشگران سلامت و درماني در كشورهاي ميزبان از جمله اهداف نخستين كنفرانس گردشگري سلامت كشورهاي اسلامي است.

وي گفت: اين كنفرانس مجال است تا ملت‌ها، دولت‌ها و سازمان‌هاي فعال در عرصه درمان و گردشگري گرد هم آمده و ساز و كارها و راهبردهاي مناسبي را براي توسعه گردشگر سلامت و شبكه‌سازي در اين عرصه گسترش دهند.

در مراسم افتتاحيه نخستين كنفرانس گردشگري سلامت كشورهاي اسلامي هيچ يك از مسئولان وزارت بهداشت و سازمان ميراث فرهنگي حضور نداشتند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28687s, 18q