بيماران رواني فرقي با بيماران ديگر ندارند

۱۳۸۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۲۵ - کد خبر: 20884
بيماران رواني فرقي با بيماران ديگر ندارند
به گزارش سلامت نیوز از انجمن روانپزشكان ايران، دكتر احمد جليلي با بيان اين مطلب گفت: با اصلاح تغييراتي كه در مغز بيماران رواني ايجاد مي شود مي توان آن را درمان كرد و بيماري رواني هيچ ارتباطي با روح و جن زدگي ندارند.
وي گفت: بيماران رواني بيماراني هستند با اختلال در عملكرد مغز كه متاسفانه خرافات و باورهاي غلط اين موضوع را احاطه كرده است و هنوز تعدادي از مردم و حتي افرادي تحصيل كرده نيز بيماري هاي رواني را به جن زدگي ، جنون و ديوانگي نسبت مي دهند كه تصوري كاملا اشتباه است و باعث برچسب زدن به اين بيماران مي شود.
دكتر جليلي افزود: مساله انگ زدن به بيماران رواني فرد بيمار را منزوي مي كند و باعث دور شدن او از جامعه و كاهش قابليت ها و تاخير در نتيجه درمان مي شود.
به گفته رييس انجمن روانپزشكان ايران ، زمان طلايي درمان بيماران رواني همان دوران اوليه ابتلا است و اگر اين زمان از دست برود باعث مزمن شدن بيماري مي شود كه اين امر هم براي جامعه و هم براي خانواده بيماري عواقب سنگيني دارد.
دكتر جليلي به فعاليت هاي انجمن روانپزشكي ايران در جهت رفع مشكلات بيماران رواني اشاره كرد و گفت: از جمله مهمترين اين اقدامات مي توان به گفت و گو و مكاتبه با مسولان براي اهميت دادن به مساله بيمه اين بيماران در درمان و نقش آن در بهداشت رواني و عمومي جامعه و انگ زدايي از اين بيماران با برگزاري جلسات آموزشي اشاره كرد.
دهمين كنگره انجمن روانپزشكان ايران دوم تا پنجم آذر ماه در مركز همايش هاي بيمارستان ميلاد برگزار مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53843s, 18q