مهمترين علت كمردرد در كشور چاقي و اضافه وزن است

۱۳۸۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۲۵ - کد خبر: 20885
مهمترين علت كمردرد در كشور چاقي و اضافه وزن است
سلامت نیوز: عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي اهواز گفت: مهمترين علت كمردرد در كشور چاقي و اضافه وزن است كه موجب افزايش گودكي كمر و ضعيف‌شدن عضلات پشت مي‌شود.

سيد علي مرعشي در گفت‌وگو با فارس با اشاره به علت‌هاي ابتلا به كمردرد در بين مردم كه متأسفانه شيوع آن هم زياد شده است، اظهار داشت: بد‌خوابيدن يا به تعبير ديگر روي شكم خوابيدن مي‌تواند از دلايل مهم ابتلا به كمردرد باشد.

وي افزود: يكي از نكاتي كه در زندگي مردم زياد مشاهده مي‌شود و كمردرد را ايجاد يا تشديد مي‌كند نامناسب‌بلندكردن اجسام از روي زمين است كه متأسفانه براي بلندكردن اجسام به خصوص اجسام سنگين از كمر خم مي‌شوند كه فشار زيادي به كمر وارد مي‌كند.

اين متخصص اورتوپدي تصريح كرد: حاملگي موضوع ديگري است كه در زنان موجب كمردرد مي‌شود چرا كه عضلات شكم را ضعيف مي‌كند و به دليل اينكه معمولاً اين زنان ورزش مخصوص را انجام نمي‌دهند و پس از حاملگي بچه را زياد بلند مي‌كنند كه اين موضوع كمردرد را در پي دارد.

مرعشي ادامه داد: همچنين در برخي افراد كمردرد با پيشرفت سن ايجادمي‌شود و به آن آرتروز مي‌گويند كه عضلات شكم و كمر را ضعيف مي‌كند و درد در اين افراد زياد است. لذا بايد هميشه اين عضلات مهم را محكم نگه داشت.

وي با بيان اينكه 70 تا 80 درصد كمردردها دركشور قابل پيشگيري است خاطرنشان كرد: تب مالت، تيفوئيد و روماتيسم از بيماري‌هايي هستند كه مي‌توانند كمردرد ايجاد كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55114s, 18q