ايران در جراحي ترميمي و پلاستيك از بسياري از كشورها پيشتاز است

۱۳۸۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۲۷ - کد خبر: 20886
ايران در جراحي ترميمي و پلاستيك از بسياري از كشورها پيشتاز است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ايرنا ،دكتر ابراهيم رزم ‌پا امروز در حاشيه برگزاري دوازدهمين كنگره بين المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو و بيني و سر و گردن ايران كه در سالن همايش هاي رازي برپا بود در جمع خبرنگاران افزود: در سالهاي گذشته بيماراني از ايران براي جراحي پلاستيك و ترميمي به خارج از كشور عزيمت مي كردند كه در حال حاضر اين قضيه بر عكس شده و بسياري از كشورهاي براي جراحي بيني و ترميمي به ايران سفر مي كنند.
وي با اشاره به وجود پزشكان برجسته و متبحر در اين رشته اظهار داشت: بسياري از بيماران كشورهاي عربي آمريكا ، كانادا به خاطر هرينه پايين جراحي و كيفيت بالا جراحي بيني به ايران سفر مي كنند و مورد عمل جراحي بيني قرار مي گيرند.
عضو انجمن جراحان گوش، گلو و بيني با اشاره به اينكه جنگ تحميلي ايران موجب پيشرفت جراحي‌هاي ترميمي در كشور شده است افزود: يكي از علت‌هاي پيشرفت ايران در اين زمينه جنگ تحميلي است به دليل اينكه براي مجروحان جنگ عمل‌هاي ترميمي انجام مي‌داديم و در اين زمينه به پيشرفت زيادي دست پيدا كرده ايم.
رزم پا افزود: وجود ضايعات در ناحيه سرو صورت سر در رزمندگان خود باعث شد پزشكان بتوانند در اين زمينه پيشرفت هاي قابل توجهي در عمل هاي جراحي داشته باشند .
وي با اشاره به اينكه استفاده از گرافت‌ها در تأمين ضايعات بيني از اهميت زيادي برخوردار است خاطر نشان كرد : در ترميم بيني سعي مي‌شود كه از بافت خود بيني استفاده شود كه عمدتاً از غضروف بيني استفاده مي‌شود و اگر كافي نباشد از غضروف لاله گوش و دنده نيز استفاده مي‌شود.
عضو انجمن جراحان گوش، گلو و بيني گرافت‌هايي كه در ترميم بيني استفاده مي‌شود معمولاً از غضروف انساني تهيه شده است و در بعضي از مواقع از غضروف كتف گوساله تهيه مي‌شود.
رزم‌پا با بيان اينكه استفاده از مواد مصنوعي زماني صورت مي گيرد كه نتوانيم از غضروف بيني خود بيمار استفاده كنيم افزود:در جراحي‌هاي ترميم بيني از غضروف بدن خود فرد استفاده مي‌شود و در مرحله بعد اگر كافي نباشد از غضروف بدن انسان ديگر و در درجه سوم از گرافت‌هاي مصنوعي استفاده مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95744s, 19q