اولويت‌هاي پژوهشي علوم پايه حوزه سلامت تصويب شد

۱۳۸۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۵۸ - کد خبر: 20903
اولويت‌هاي پژوهشي علوم پايه حوزه سلامت تصويب شد
سلامت نیوز: اولويت‌هاي پژوهشي علوم پايه حوزه سلامت در چهل و نهمين جلسه كميسيون دائمي شوراي عالي علوم تصويب شد.

به گزارش فارس، محمد مهدي نژاد نوري در حاشيه چهل و نهمين جلسه كميسيون شوراي دائمي شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري در جمع خبرنگاران با اشاره به تصويب بندهاي مربوط به علم و فناوري برنامه توسعه پنجم در مجلس گفت: از نمايندگان مردم در مجلس تشكر مي‌كنم. واقعا مواد پيشرفته و تسهيل‌گري در اين برنامه ديده شده است.

وي ادامه داد: با فراهم شدن قوانين بسيار خوبي در طي سال‌هاي اخير، ما به عنوان مسئولين اجرايي مسئوليت بزرگي براي يك جهش در حوزه علم و فناوري داريم و البته بخش عمده‌اي از كار براي اين جهش فراهم شده است.

دبير كميسيون دائمي شوراي عالي علوم گفت: در اين جلسه كميسيون عملكرد وزارت بازرگاني در حوزه پژوهش در سال 88 مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت و اين وزارتخانه گزارش خوبي ارائه كرد و اميد داريم كه اين گزارش در دسترس دانشگاه‌ها قرار بگيرد.

وي اضافه كرد: اين گزارش مي‌تواند به فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي كشور جهت بدهد و به نياز محور كردن پژوهش و تحقيقات كشور كمك كند.

مهدي‌نژاد نوري افزود: در اين جلسه ارائه اولويت‌هاي پژوهشي علم پايه در حوزه سلامت كه بايد مورد حمايت قرار بگيرند، با رأي قاطع تصويب شد و براي تصويب نهايي به شوراي عالي عتف ارائه مي‌شود. اين اولويت‌هايي است كه با نقشه جامع علمي كشور كاملا هماهنگ است.

وي گفت: محورهاي كلي علم و فناوري در شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مصاديق آن در شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري تصويب مي‌شود.

مهدي‌نژاد افزود: 9 اولويت پژوهشي علوم پايه در حوزه سلامت مشخص شده است كه يكي از آن‌ها دستيابي به مباني علمي و فناوري توليد تجهيزات پزشكي است، زيرا كه بسياري از كارهاي تشخيصي با ابزار پيشرفته الكترونيكي و زيستي انجام مي‌شود و ما در كشور قابليت‌هايي داريم كه البته كافي نيست و از آنجا كه امكان دارد برخي از اين دستگاه‌ها از موارد تحريم باشند بايد علوم پايه روي توليد اين تجهيزات كار كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52703s, 18q