كفش نامناسب،علت نيمي از قطع‌ عضوهاي ديابتي

۱۳۸۹/۰۸/۱۵ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 20921
كفش نامناسب،علت نيمي از قطع‌ عضوهاي ديابتي
سلامت نیوز: مدير عامل انجمن ديابت ايران بر لزوم ورود بيمه‌ها براي حمايت از آموزش‌هاي پيشگيري از بيماري‌هاي غيرواگير و بويژه ديابت تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا، دكتر امير كامران نيكوسخن، عضو فدراسيون بين‌المللي ديابت با تاكيد بر لزوم آغاز برنامه‌هاي پيشگيري از ديابت از مدارس، گفت: به منظور فرهنگسازي شيوه صحيح زندگي لازم است موارد مربوط به غذاي سالم در متون درسي وارد شود. همچنين توجه ويژه به ورزش و تحرك بدني از سنين كودكي لازم است.

وي با بيان اينكه هر دقيقه دو نفر در دنيا به دليل ديابت پايشان قطع مي‌شود، ادامه داد: 30 درصد از مشكلات مربوط به پيوند كليه و ديابت در كشورهاي پيشرفته به دليل ديابت است.

نيكوسخن با بيان اين كه بسياري از عوارض ديابت نوع 2 خاموش هستند، افزود: به طوري كه 50 درصد از مبتلايان به ديابت نوع 2 در زمان تشخيص اين بيماري به بيماري‌هاي قلبي عروقي مبتلا شده‌اند. بر اين اساس اگر اكنون براي آموزش و پيشگيري از بيماري‌هاي غيرواگير اقدام نشود طي ده سال آينده بايد هزينه‌اي بالغ بر 24 برابر هزينه‌هاي الان بابت اين عوارض اين بيماري‌ها پرداخت شود.

مديرعامل انجمن ديابت ايران با تاكيد بر لزوم تحت پوشش بيمه قرار گرفتن آموزش‌هاي مربوط به عوامل خطر بيماري‌هاي غيرواگير و ديابت، ادامه داد: نيمي از قطع عضوهاي ديابتي به دليل كفش نامناسب صورت مي‌گيرد كه اين امر نيز به خاطر نبود آموزش‌هاي صحيح است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.65936s, 19q