5 توصيه براي تنش‌زدايي از اتاق‌خواب

۱۳۸۹/۰۸/۱۵ - ۱۳:۳۱ - کد خبر: 20923
5 توصيه براي تنش‌زدايي از اتاق‌خواب
سلامت نیوز:ما به طور متوسط حدود يک‌سوم عمرمان را در خواب مي‌گذرانيم بنابراين چرا استرس را از اتاق‌خوابمان دور نکنيم؟ به گزارش شبکه سلامت اين 5 نکته به شما کمک مي‌کند تا فضايي امن و آرام در اتاق‌خوابتان ايجاد کنيد:


1 يک فضاي تميز و مرتب، ذهن را آرام مي‌کند بنابراين هر نوع به‌هم‌ريختگي را از اتاق‌خواب‌تان دور کنيد. لباس‌هايي که روي صندلي ريخته، برداريد و براي کتاب‌هاي گردوخاک گرفته يک قفسه بخريد.

2 يک‌بار در هفته، گل تازه‌اي در اتاق خواب‌تان قرار دهيد. زندگي در مجاورت گل‌ها آرامش‌بخش است.

3 رايحه و عطر خوش را فراموش نکنيد. در رايحه‌درماني از برخي بوها براي کاهش استرس استفاده مي‌شود. راه‌هاي آسان و مختلفي براي توليد اين بوها در اتاق‌خواب وجود دارد. مي‌توانيد مخلوطي از گياهان خشک و روغن‌هاي خوشبو را در يک عطردان بريزيد يا يکي دو قطره از روغن معطر موردعلاقه‌تان را با 5 ميلي‌ليتر آب مخلوط و در هوا اسپري کنيد. عطر نارنج، ليمو، بابونه، اسطوخودوس، مرزنگوش، بهارنارنج، چوب صندل و سنبل‌الطيب آرامش‌بخش هستند.

4 هنگام انتخاب رنگ اتاق‌خواب، آبي را انتخاب کنيد. محققان مي‌گويند رنگ آبي بر سيستم اعصاب خودكار تاثير مي‌گذارد و ضربان قلب و فشارخون را پايين مي‌آورد. طرفداران رنگ‌درماني مي‌گويند آبي تاثير آرامش‌بخشي دارد و موجب مي‌شود خواب آرامي ‌داشته باشيد. در اتاق‌خواب از بالش، پتو و قاليچه آبي استفاه کنيد.

5 برخي نکته‌هاي فنگ‌شويي را اجرا کنيد. طبق اين نظم کهن، قرارگيري مناسب عناصر يک اتاق به ايجاد جريان انرژي و تعادل نيروها کمک مي‌کند. پيشنهاد مي‌شود تختخواب را در جهت مخالف در اتاق طوري که با در، روي يک خط مورب قرار بگيرد، بگذاريد. تخت را طوري قرار دهيد که پنجره سمت راست‌تان باشد و ميز کار و کامپيوتر را از اتاق‌خواب دور کنيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.27456s, 18q