خوردن ته‌ديگ‌هاي سوخته از علل بروز سرطان‌هاي مري و معده است

۱۳۸۹/۰۸/۱۵ - ۱۴:۰۳ - کد خبر: 20926
خوردن ته‌ديگ‌هاي سوخته از علل بروز سرطان‌هاي مري و معده است
در آستانه پنجمين كنگره انجمن علمي جراحان عمومي عنوان شد:

خوردن ته‌ديگ‌هاي سوخته از علل بروز سرطان‌هاي مري و معده است.

توصیه یک جراح عمومی:

انجام تست ها و آزمایش های غربالگری جهت تشخیص زود هنگام سرطان از ده پنج به بعد.

 

به گزارش سلامت نیوز عضو كميته اجرايي پنجمين كنگره انجمن علمي جراحان عمومي با بيان اينكه خوردن ته‌ديگ‌هاي سوخته و افزايش مصرف كربوهيدارت‌ها نظير برنج به‌ويژه در مناطق شمالي كشور افزايش بروز سرطان مري و معده را سبب شده است، گفت: همچنين نوشيدن چاي داغ و سوختگي مري بروز سرطان مري را موجب مي‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از دبيرخانه پنجمين كنگره انجمن علمي جراحان عمومي، دكتر آرمين استفاده از فست‌فودها و نمك به مقادير فراوان را از ديگر علل بروز سرطان مري و معده برشمرد و افزود: افزايش سن اميد به زندگي، تغيير وضعيت زندگي و تغذيه، افزايش استعمال دخانيات و شرايط محيطي ميزان بروز سرطان را در كشور افزايش داده است.

وي استعمال دخانيات را دشمن درجه يك سلامتي و علت اصلي ايجاد انواع سرطان‌ها عنوان كرد و افزود: به علت شيوع فراوان سرطان معده در ژاپن غربالگري اين سرطان  از سنين كم و مراحل ابتدايي انجام مي‌شود.

آرمين مراجعه براي انجام تست‌ها و آزمايش‌هاي غربالگري را از دهه 5 به بعد توصيه كرد و يادآورشد: اگر تشخيص و درمان به موقع و زود هنگام انجام شود 5 سال پس از درمان و تحمل عوارض آن فرد طول عمر طبيعي دارد.

عضو كميته اجرايي پنجمين كنگره انجمن علمي جراحان عمومي از روش‌هاي آندوسكوپي و اندوسونو به عنوان روش‌هاي تشخيصي با هدف تشخيص و درمان زودهنگام و اثربخش نام‌برد و يادآورشد: سرطان معده در مردان شايع‌تر است.

گفتني است، پنجمين كنگره انجمن علمي جراحان عمومي 19 تا 21 آبان 89 با موضوع سرطان‌هاي شايع در ايران با حضور اساتيد برجسته و مجرب در هتل المپيك تهران برگزار مي‌شود كه شركت براي عموم آزاد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55037s, 18q