سالانه يك تريليون تومان براي ديابت در دنيا هزينه مي‌شود

۱۳۸۹/۰۸/۱۵ - ۱۴:۰۶ - کد خبر: 20929
سالانه يك تريليون تومان براي ديابت در دنيا هزينه مي‌شود
سلامت نیوز: عضو هيئت مديره انجمن غدد درون‌ريز ايران گفت: بيماري ديابت عاضه هزينه‌بري است به طوري كه سالانه يك تريليون تومان براي ديابت آن در دنيا هزينه مي‌شود.

به گزارش فارس عليرضا استقامتي امروز در نشست خبري روز جهاني ديابت اظهار داشت: از سال 99 تا 2007 شيوع ديابت در جهان دو برابر شده است و بايد در نظر داشت كه ديابت بيماري مزمن و هزينه‌بر است كه علاج قطعي ندارد.

وي با بيان اينكه در سال حداقل يك تريليون تومان براي بيماري ديابت هزينه مي‌شود افزود: با افزايش شيوع اين عارضه مهم بايد برنامه‌هايي براي كاهش آن در نظر داشته باشيم كه از مهمترين آنها آموزش است.

استقامتي تصريح كرد: امسال در برنامه روز جهاني ديابت روي آموزش پزشكان متمركز شده‌ايم و نكات كاربردي را در 6 محور از جمله كنترل مناسب قند در منزل، ديابت و تغذيه و ديابت و ورزش به آنها آموزش مي‌دهيم.

وي با بيان اينكه يك سوم بار ديابت در شهر تهران برعهده پزشكان عمومي است تصريح كرد: به عبارت ديگر از هر 3 بيمار ديابتي يك نفر به پزشكان عمومي مراجعه مي‌كنند لذا آموزش اين افراد از اهميت بالايي برخوردار است. بايد در نظر داشت آموزش در درمان ديابت به معناي هزينه نيست بلكه به معناي سرمايه‌گذاري است.

استقامتي ضمن درخواست حمايت دولت از دو انجمن حمايت از بيماران ديابتي تصريح كرد: بار آموزشي بيماران ديابتي با توجه به وسعت اين بيماري در كشور روي دوش اين دو انجمن است و دولت و شهرداري بايد در اين دو زمينه كمك كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95595s, 18q