مبارزه و پيشگيري از ديابت بايد از مدارس شروع شود

۱۳۸۹/۰۸/۱۵ - ۱۵:۲۳ - کد خبر: 20943
مبارزه و پيشگيري از ديابت بايد از مدارس شروع شود
به گزارش سلامت نیوزدكتر امير كامران نيكوسخن، مديرعامل انجمن ديابت ايران و عضو فدراسيون بين‌المللي ديابت در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: بيماري ديابت يك بيماري غيرواگير است و بايد مانند ساير بيماري‌هاي واگير به آن توجه شود و مبارزه و پيشگيري از اين بيماري فقط با فرهنگ سازي و برنامه درازمدت صورت مي‌گيرد.
وي ادامه داد: بايد به بچه‌ها شيوه صحيح زندگي كردن را آموزش داد و با اجراي اين امر و با به‌كارگيري برنامه‌هاي درازمدت در سطح مدارس و آموزش دانش‌آموزان، مي‌توان از بروز بيماري ديابت در سنين بزرگسالي جلوگيري كرد.
دكتر نيكوسخن به نقش اولياء مدارس در شكل‌گيري شيوه زندگي و تغذيه مناسب دانش‌آموزان تأكيد كرد و افزود: روش زندگي در دانش‌آموزان مناسب نيست، اوليا مدارس بايد در بوفه‌ها، ميوه و شير را جايگزين مواد قندي كنند و به ورزش دانش‌آموزان بيشتر توجه كنند.
به گفته وي شيوه صحيح زندگي كردن و تغذيه مناسب بايد وارد كتاب‌هاي درسي شود و دانش‌آموزان بايد از همان سال‌هاي اوليه تغديه سالم و ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند.
دكتر نيكوسخن در پايان خاطرنشان كرد: يكي از پوسترهاي طراحي شده به مناسبت هفته پيشگيري از ديابت  دانش‌آموزان را هدف اصلي قرار داده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16322s, 18q