حضور فعال نمایندگان ایران در هفدهمین اجلاس بین المللی اخلاق زیستی یونسکو

۱۳۸۹/۰۸/۱۶ - ۰۹:۵۴ - کد خبر: 20947
حضور فعال نمایندگان ایران در هفدهمین اجلاس بین المللی اخلاق زیستی یونسکو
به گزارش سلامت نیوز  در اين اجلاس، متخصصان حوزه‌هاي مختلف از اقصی نقاط جهان مباحث متنوعي را در ارتباط با موضوع اخلاق زيستي و تأثير آن بر حقوق انساني در پرتو پيشرفت‌هاي پزشكي مطرح کردند.
این گزارش حاکیست، در این اجلاس دکتر محمد مهدی آخوندی، رئیس پژوهشگاه فن آوریهای نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا و دکتر سید محمد اکرمی، مشاور انستیتو پاستور از طرف جمهوری اسلامی ایران شرکت داشتند و علاوه بر حضور در جلسات عمومی با هیات های نمایندگی کشورهای عضو نیز مذاکره کردند.
بر پایه این گزارش، هیات ایرانی به طور فعال در موارد مورد بحث اجلاس هفدهم از جمله اخلاق زيستي و اصول احترام به آسيب‌پذيري و تماميت فردی انسانی، شبيه‌سازي انسانی و حاكميت جهاني، طب سنتی و گیاهان دارویی، نقطه نظرات علمی مطابق با وضعیت کشور و ظریفت های موجود شرکت کردند که مورد استقبال سایر اعضا واقع شد.
همچنین در این زمینه گزارشی مکتوب توسط نمایندگان حاضر کشور در اجلاس به زبان انگلیسی  تهیه و تقدیم نمایندگان و شرکت کنندگان شد.
گفتنی است، هفدهمين اجلاس بين المللي كميته اخلاق زيستي يونسكو در پاریس با حضورنمايندگان بيش از 35 كشور و چهره‌هاي برجسته دانشگاهی، 4 تا 7 آبان ماه برگزار شد. دو روز اول این اجلاس به کمیته بین المللی اخلاق زیستی یونسکوIBC  اختصاص داشت که مباحث مختلفی پیرامون گزارش کمیته اخلاق زیستی در باب اصول احترام به آسيب‌پذيري و تماميت شخصي انسانی و اخلاق زيستي و طب سنتی در آن مطرح شد و نمایندگان کشورهای عضو IGBC در خلال این دو روز به عنوان عضو ناظر حضور داشتند.
دو روز آخر اجلاس نیز به نشست مشترک کمیته بین المللی اخلاق زیستی یونسکوIBC  و نمایندگان کشورهای عضو IGBC در بررسی ابعاد اخلاقی موارد یاد شده اختصاص یافت و در آن نظرات رسمی دولت های عضو در حوزه های مربوطه مطرح شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.3568s, 18q