برنامه‌ي راهبردي گردشگري سلامت تدوين شد

۱۳۸۹/۰۸/۱۶ - ۱۱:۰۳ - کد خبر: 20961
برنامه‌ي راهبردي گردشگري سلامت تدوين شد
سلامت نیوز: دبير كميته‌ي گردشگري سلامت گفت: برنامه‌ي راهبردي گردشگري سلامت با همكاري دانشگاه علوم پزشكي تهران تدوين شده و اكنون در مرحله‌ي تصويب است.


شهرام مسعودي‌پور در گفت‌وگو با (ايسنا)، هم‌چنين از تهيه‌ي آيين‌نامه‌ي ضوابط فعاليت آژانس‌ها در حوزه‌ي گردشگري سلامت خبر داد و بيان كرد: اين ضوابط براي جلوگيري و رفع مشكلات گردشگري سلامت و سامان‌دهي آمارهاي اين بخش تعيين شده است. بر اين اساس، آژانس‌هاي گردشگري (داراي بند ب) كه مي‌خواهند در اين حوزه فعاليت كنند، بايد اين ضوابط را اجرا كنند.


او درباره‌ي جزييات و ضوابط اين آيين‌نامه توضيح بيش‌تري نداد و گفت: آيين‌نامه‌ي ضوابط گردشگري سلامت فعلا پيشنهادي است و پس از تأييد در معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، به معاونت حقوقي رياست جمهوري ارجاع داده مي‌شود و پس از تأييد كميسيون فرهنگي، تصويب و ابلاغ خواهد شد. البته با توجه به پي‌گيري‌هاي انجام‌شده، ابلاغ اين آيين‌نامه خيلي زمان نمي‌برد.


دبير كميته‌ي گردشگري سلامت در پاسخ به اين پرسش كه آيا در برنامه‌ي راهبردي يا آيين‌نامه‌ي ضوابط، موازي‌كاري‌هاي بيمارستان‌ها و بخش‌هاي درماني و پزشكي كشور با بخش گردشگري پي‌گيري و رفع شده است؟ اظهار كرد: سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري نمي‌تواند در فعاليت بيمارستان‌ها دخالت كند؛ اما اين بيمارستان‌ها بايد برنامه‌هاي خود را اجرا كنند. قرار شده است، وزارت بهداشت نيز ضوابطي را تعيين كند تا بيمارستان‌ها با رعايت آن‌ها، از موازي‌كاري با بدنه‌ي گردشگري كشور در حوزه‌ي گردشگري سلامت بپرهيزند.


مسعودي‌پور هم‌چنين گفت: براساس ضوابطي كه وزارت بهداشت تعيين مي‌كند، بيمارستان‌هايي كه مي‌خواهند در حوزه‌ي گردشگري سلامت فعاليت كنند، بايد اين شرايط را مانند آژانس‌ها رعايت كنند تا به اين چرخه‌ي خدماتي وارد شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.18642s, 18q