كمردرد و راه‌هاي خلاصي از آن

۱۳۸۹/۰۸/۱۶ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 20964
كمردرد و راه‌هاي خلاصي از آن
سلامت نیوز: كمردرد مي‌تواند به يك مشكل فلج كننده تبديل شود، اما استراحت، نگهداشتن بدن در وضعيت مناسب و نيز ورزش در تسكين اين درد و رفع مشكل كمر درد، تاثيرگذار و مفيد است.


به گزارش ايسنا، پزشكان مي‌گويند: كمر درد دومين مشكل شايعي است كه مردم را به مطب دكتر مي‌كشاند و اين مشكل با سرعت در زندگي پر استرس و ماشيني امروزي رو به افزايش است.

كمردرد در مراحل مختلف زندگي ما مي‌تواند تاثيرات جدي را موجب شود و حتي منجر به از كارافتادگي شود، اما چه عواملي باعث كمردرد مي‌شوند؟ بسياري از وضعيت‌ها و حالت‌هاي ستون فقرات مي‌توانند موجب كمر درد شوند، اما رگ به رگ شدن ماهيچه‌ها هم در بروز كمر دردها موثر هستند.

شايع‌ترين عوامل ستون فقراتي كه باعث درد كمر مي‌شوند، عبارتند از تغييرات در بخش‌هاي مختلف ستون فقرات با افزايش سن، قرار گرفتن بدن در وضعيت نامناسب و غيرصحيح، چاقي و كشيدگي يا پيچ خوردگي‌ كه در فعاليت‌هاي روزانه بروز مي‌كنند. بهترين توصيه براي درمان درد پشت در اين شرايط، استراحت و ماندن در رختخواب براي مدت چند روز است.

به گزارش پايگاه اينترنتي اكوسكيو، اگر دچار كشيدگي عضلاني در ناحيه كمر شده‌ايد و البته در صورتي كه آسيب ديدگي شما جدي نيست، ابتدا از يخ استفاده كنيد، پس از 48 ساعت از گرما و حوله گرم براي آرام كردن و تسكين دادن بافت‌هاي آسيب ديده استفاده نماييد.

مصرف مسكن‌ها بدون نياز به نسخه مثل آسپرين هم مي‌تواند در كاهش درد موثر باشد، اما بدون تجويز پزشك هيچ داروي ديگري مصرف نكنيد. در امر پيشگيري هم نكات حائز اهميت، حفظ موقعيت و وضعيت مناسب بدن در طول نشستن، راه رفتن، كار كردن و خوابيدن است. ورزش منظم و ترك سيگار هم از عوامل مهم پيشگيري از كمردرد هستند.

به گزارش ايسنا، كارشناسان توصيه مي‌كنند: زماني كه درد شما بيش از چند روز ادامه پيدا كرد و يا به قدري شديد بود كه در فعاليت‌هاي روزانه شما اختلال ايجاد كرد و يا در صورتي كه درد با حالت كرختي و ضعف در پاها يا دشواري در ادرار و اجابت مزاج همراه بود، حتما بايد به پزشك مراجعه كنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37982s, 18q