اقدامات پيشگيرانه سلامت با مشاركت هدفمند مردم محقق مي‌شود

۱۳۸۹/۰۸/۱۶ - ۱۴:۳۸ - کد خبر: 20970
اقدامات پيشگيرانه سلامت با مشاركت هدفمند مردم محقق مي‌شود
سلامت نیوز: مديركل سلامت شهرداري تهران گفت: اقدامات پيشگيرانه سلامت شهري، با مشاركت، هدفمند و معني‌دار مردم محقق مي‌شود.

به گزارش فارس، محمد گلمكاني در نشست مسئولان خانه‌هاي سلامت منطقه 14 در خصوص نقش مشاركت در تأمين سلامت جامعه اظهار داشت: تنها با مشاركت آحاد نهادهاي جامعه است كه مي‌توان به شعار همه براي سلامتي و سلامتي براي همه تحقق باشيد.

وي در مورد مشاركت نهادها ادامه داد: درك خوب از مفاهيم بهره‌مند شدن از ايده‌ها و تجربه‌هاي تمامي سازمان‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي، زمينه مناسب براي اعتماد سازي در ميان شهروندان را فراهم مي‌كند.

گلمكاني اضافه كرد: در صورت اعتماد سازي صحيح در ميان مردم، برنامه‌هاي سلامت شهري در يك فضاي رقابتي در راستاي توانمند سازي شهروندان و ايجاد اقدامات پيشگيرانه سلامت، به سهوات قابل نهادينه كردن است.

مديركل سلامت در مورد تاثير شوراها سلامت در سطح محلات خاطر نشان كرد: با توجه به حضور ظرفيت‌هاي اجتماعي همچون شوراياري‌هاف نيروي انتظامي، بسيج و ... در شوراهاي سلامت و بهره‌مند شدن از ايده‌هاي آنها زمينه مناسب جهت بررسي و حل مسائل و مشكلات سلامت محله فراهم است.

گلمكاني در پايان از مانور غربالگري ديابت خبر داد و گفت: اين طرح، روز سه‌شنبه هجدهم آبان ماه، در خانه‌هاي سلامت مناطق 22 گانه شهر تهران برگزار مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61005s, 18q