جامعه پرستاري مبهوت از رأي مخالف نماينده دولت و اكثريت مجلس

۱۳۸۹/۰۸/۱۶ - ۱۴:۵۲ - کد خبر: 20975
جامعه پرستاري مبهوت از رأي مخالف نماينده دولت و اكثريت مجلس
به گزارش سلامت نیوز مسئولان ذيربط مسائل مديريتي كشور بايستي براي اين شغل يك باب جداگانه و تازه‌اي باز كنند. مسئله‌ي استخدام، مسئله‌ي آموزش درحين خدمت، استراحت دادن به قشر پرستار، موضوعاتي است كه در ماهيت كار پرستاري اثر مي‌گذارد.
 
                                                                     از بيانات مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) در سال 1383
 
بسمه‌تعالي
 
جامعه پرستاري مبهوت از رأي مخالف نماينده دولت و اكثريت مجلس
 
رياست محترم جمهوري اسلامي ايران
رياست محترم مجلس شوراي اسلامي
 
در كمال بهت و حيرت ‌امروز يكشنبه 16/8/89 جامعه پرستاري كشور شاهد مخالفتي عجيب و باورنكردني نماينده دولت و عدم همراهي اكثريت نمايندگان مجلس براي استخدام نيروهاي بهداشتي، درماني و به خصوص پرستاران در برنامه پنجم توسعه بودند و اين در حالي بود كه مقام معظم رهبري، رياست محترم جمهور و اكثر صاحبنظران كميسيون بهداشت مجلس بر ضرورت استخدام پرستاران براي رفع مشكلات فعلي سيستم بهداشتي درماني كشور و ارتقاء خدمات درماني به مردم شريف ايران كه ولي‌نعمتان همه ما هستند تأكيدداشته‌اند.
واگذاري تصميم استخدام پرستاران به دولت و وزارت بهداشت در حالي است كه بيش از 6ماه از دستور رئيس محترم جمهور براي استخدام پرستاران مي‌گذرد و همواره مسئولين دولت از جمله معاونت منابع انساني و نظارت و راهبردي رياست جمهوري و شخص وزير محترم بهداشت بر عدم وجود مجوز و لزوم تصويب قانون درمجلس تأكيد داشته‌اند و پرستاران شش ماه در انتظار تصميم امروز مجلس بوده‌اند.
سازمان نظام پرستاري به عنوان نماينده قانوني پرستاران تحت فشار شديد اين جامعه براي پي‌گيري موضوع بوده و همواره سعي نموده است از طرق قانوني و با همدلي‌ كامل دولت و مجلس اين مسئله را حل نمايد ولي در اين لحظه هيچ جواب قانع‌كننده‌اي براي جامعه بزرگ 160 هزار نفري پرستاران ندارد.
لذا سازمان در اين بيانيه از رياست محترم جمهور و رياست محترم مجلس براي بازنگري در اين تصميم درخواست عاجل دارد.
همچنين ضمن احترام به كليه قوانين كشوري و فقط در چهارچوب پيگيري‌هاي صنفي و در جهت دفاع از حقوق مردم شوراي‌عالي سازمان ضمن برگزاري جلسه‌اي اضطراري در اسرع وقت به نمايندگي از پرستاران در رابطه با مسائل جاري تصميم‌گيري خواهد نمود.
همچنين اين سازمان درخواست ديدار فوري با رئيس محترم جمهوري را براي بررسي مسائل دارد.
 
                                                                                                       
                                                                  سازمان نظام پرستاري جمهوري اسلامي ايران
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8463s, 18q