ضربه ناگهاني به سر از عوامل جرقه در چشم است

۱۳۸۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 21000
ضربه ناگهاني به سر از عوامل جرقه در چشم است
به گزارش سلامت نیوز مهدي بهنيا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس«توانا» با بيان اينكه ديدن جرقه در چشم علت‌‌هاي غير چشمي نيز دارد، اظهار داشت: افرادي كه به ميگرن مبتلا هستند، اغلب نوع ديگري از جرقه در چشم را تجربه مي‌كنند.

وي افزود: افراد مبتلا به ميگرن جرقه‌هايي كه در چشم مي‌بينند به صورت خطوط زيگزاگي لرزان يا نقاط بزرگ شونده است كه معمولاً اين جرقه‌ها ابتدا در وسط ميدان بينايي ظاهر مي‌شود و پس از آن رو به روي خود را به اين حالت مي‌بينند و در عرض 15 تا 20 دقيقه به تدريج به كناره‌هاي ميدان بينايي كشيده و كم‌كم محو مي‌شود؛ پس از اين مرحله از جرقه، سردرد شروع مي‌شود كه معمولاً يك طرفه و ضربان‌دار است.

اين فوق‌تخصص شبكيه چشم ادامه داد: در بعضي از افراد فقط جرقه تظاهر مي‌كند و سردرد به وجود نمي‌آيد كه به اين حالت "ميگرن چشمي " گفته مي‌شود؛ ضمن اينكه جرقه ناشي از ميگرن همزمان در هر دو چشم ديده مي‌شود اما جرقه ناشي از مشكلات چشمي فقط در چشم مبتلا ظاهر مي‌شود.

بهنيا ضربه ناگهاني به سر را يكي ديگر از عوامل جرقه در چشم دانست و افزود: اين امكان وجود دارد كه برخورد هر ضربه ناگهاني به سر موجب شود كه فرد تا چند ثانيه جرقه‌هاي درخشان كوچك ببيند يا اصطلاحاً برق از چشمانش بپرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89125s, 18q