ترويج زايمان‌هاي بدون درد راهي براي کنترل آمار سزارين در کشور است

۱۳۸۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۰۴ - کد خبر: 21040
ترويج زايمان‌هاي بدون درد راهي براي کنترل آمار سزارين در کشور است
سلامت نیوز: معاون درمان وزير بهداشت با بيان اين که فرهنگ ‌سازي اولين و موثرترين اقدام در ترغيب زنان به انجام زايمان فيزيولوژيک است، گفت: ترويج زايمان‌هاي بدون درد راهي براي کنترل آمار سزارين در کشور است.

دکتر سيد حسن امامي رضوي در گفت وگو با ايسنا با اشاره به آمار 45 درصدي زايمان سزارين در كشور اظهار داشت: براي ايجاد تعادل ميان درخواستها در انجام زايمان سزارين و طبيعي بايد تعرفه اين دو زايمان با هم برابر شود که تحقق اين امر نيازمند بازنگري در تعرفه‌هاست.

معاون درمان وزير بهداشت ادامه داد: زنان جوان بايد با مزاياي زايمان طبيعي بيشتر آشنا شوند تا در انتخاب نوع زايمان اقبال بيشتري به زايمان طبيعي نشان دهند.

دکتر امامي رضوي در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر نقش پزشکان در افزايش زايمان سزارين در کشور گفت: نمي‌توان اين عامل را يک علت مستقيم دانست چرا که راحتي زايمان سزارين از يک سو و طولاني بودن مراقبت‌هاي زايمان طبيعي از سوي ديگر، مهمترين علت رغبت زنان به انجام سزارين است.

معاون درمان وزارت بهداشت در پايان با بيان اين که ترويج روش‌هاي زايمان بدون درد در مراکز درماني سراسر کشور مي‌تواند راهي براي کنترل آمار زايمان سزارين باشد، خاطرنشان کرد: فرهنگسازي اولين و موثرترين اقدام در ترويج زايمان فيزيولوژيک است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.82528s, 19q