از قرار گرفتن در مکان‌هاي شلوغ غيرضروري خودداري كنيد

۱۳۸۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۱۷ - کد خبر: 21041
از قرار گرفتن در مکان‌هاي شلوغ غيرضروري خودداري كنيد
با شروع فصل سرما، رئيس بخش گوش و حلق و بيني بيمارستان وليعصر(عج) توصيه كرد: افراد سعي کنند تا در مکان‌هاي شلوغ غيرضروري توقف زيادي نداشته باشند و تا مي‌توانند از عامل بيماري زا دور شوند.

دکتر محمد صادقي عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با ايسنا  به مناسبت آغاز فصل سرما گفت: در اين فصل بيماري‌هاي خاصي شيوع بيشتري پيدا مي‌کند که در راس آن، بيماري‌هاي ويروسي به صورت عفونت‌هاي راه تنفسي فوقاني يعني رينيت، سينوزيت و سرماخوردگي است.

رئيس بخش گوش و حلق و بيني بيمارستان وليعصر(عج) گفت: از آنجا که در اين فصل به علت تجمع افراد در محيط هاي بسته، انتقال بيماري سريع‌تر و بيشتر مي‌شود، بنابراين افراد سعي کنند تا با فرد سرماخورده کمتر تماس نزديک داشته باشند، در مکان‌هاي شلوغ غير ضروري توقف زياد نداشته باشند و تا مي‌توانند از عامل بيماري زا دور شوند.

وي درعين حال با بيان اينکه قدرت نفوذ ويروس‌ها بسيار زياد است، ادامه داد: شايد چنين توصيه‌اي زياد عملي نباشد چرا که به هر حال با رفتن فرزندان به مدرسه، کودکستان و کلاس‌ها تماس با ويروس‌ها اجتناب ناپذير مي‌شود.

دکتر صادقي در ادامه با بيان اينکه عفونت‌هاي ويروسي اغلب خود به خود بهبود يافته و نياز به آنتي‌بيوتيک ندارند، گفت: متاسفانه ميزان مصرف آنتي بيوتيک‌ها بالاست و اغلب افراد آن را در بيماري‌هاي ويروسي مصرف مي‌کنند که در اين نوع بيماري‌ها ضرورتي به مصرف آنتي بيوتيک نيست و چه بسا در روند بيماري نيز اختلالاتي ايجاد کرده و به ميکروب‌ها، فرصت ايجاد بيماري ميکروبي مي‌دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.02672s, 18q