پزشكان، پرستاران و كارشناسان تغذيه در زمينه ديابت آموزش مي‌بينند

۱۳۸۹/۰۸/۱۸ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 21042
پزشكان، پرستاران و كارشناسان تغذيه در زمينه ديابت آموزش مي‌بينند
سلامت نیوز: به مناسبت هفته پيشگيري از ديابت، كارگاه آموزشي ويژه پزشكان عمومي و متخصصان داخلي و مراسم بزرگداشت روز جهاني ديابت برگزار مي‌شود.

به گزارشايسنا، دكتر شهين ياراحمدي، كارشناس اداره غذا و متابوليك وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: روز جهاني ديابت در اكثر كشورهاي جهان گرامي داشته مي‌شود و هدف از برگزاري اين مراسم، آشنايي هرچه بيشتر عموم مردم و گروه‌هاي خاص همچون بيماران، خانواده بيماران، پرسنل بهداشتي و درماني با بيماري ديابت و روش‌هاي پيشگيري از ابتلا به ديابت، عوارض آن و نحوه كنترل و مراقبت اين بيماري است.

وي افزود: امسال نيز همچون سال‌هاي قبل مراسم مختلفي در بزرگداشت روز جهاني ديابت در سراسر كشورمان برگزار خواهد شد به همين مناسبت روز 20 آبان ماه مراسمي با حمايت انجمن ديابت ايران و اداره غدد و متابوليك وزارت بهداشت برگزار مي‌شود.

دكتر ياراحمدي تصريح كرد: اين مراسم در تالار امام علي (ع) دانشگاه شهيد بهشتي برگزار خواهد شد و عموم مردم مي‌توانند در اين مراسم شركت كنند.

وي برگزاري كارگاه آموزشي ويژه پزشكان عمومي و متخصصين داخلي را از ديگر برنامه‌هاي هفته پيشگيري از ديابت عنوان كرد و افزود: در روزهاي 29 و 30 آبان ماه، در مركز همايش‌هاي رازي، كارگاه آموزشي در رابطه با آموزش پزشكان، پرستاران و كارشناسان تغذيه در زمينه شناسايي ديابت و مراقبت و پيشگيري از عوارض آن برگزار مي‌شود.

به گفته وي اين برنامه توسط اداره غدد و متابوليك وزارت بهداشت و با مشاركت اعضاي هيات علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران، شهيد بهشتي و انجمن ديابت گابريك برگزار خواهد شد.

بنا بر اعلام وبدا كارشناس اداره غدد و متابوليك وزارت بهداشت در پايان خاطرنشان كرد: 20 آبان ماه برنامه نماديني را خواهيم داشت به اين شكل كه چراغ‌هاي برج ميلاد و ميدان آزادي به نشانه حمايت از بيماران ديابتي به رنگ آبي درخواهد آمد و كودكان در پارك ملت با تن كردن لباس‌هاي آبي رنگ و تشكيل حلقه وحدت، حمايت خود را از بيماران ديابتي اعلام مي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37346s, 18q