حدود 70 درصد از هزينه هاي سلامت توسط مردم پرداخت مي شود

۱۳۸۹/۰۸/۱۸ - ۱۵:۰۸ - کد خبر: 21054
حدود 70 درصد از هزينه هاي سلامت توسط مردم پرداخت مي شود
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  از دبير خانه همايش ساليانه روان پزشکان ايران ، دکتر همایون امینی به مناسبت برگزاري همايش علمي ساليانه روانپزشکان ايران که دوم تا پنجم آذرماه در سالن همایش های بیمارستان میلاد برگزار می شود افزود: با اینکه بيماري هاي رواني دومین بيماري در کشور است ، با اين حال متاسفانه در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های کلان در بخش های مختلف از جمله بخش سلامت - چه از جهت منابع انسانی و چه از جهت تخصیص اعتبارات مالی - سلامت روان در اولویت نیست.
وی تصریح کرد: متاسفانه مانند همه کشورها، حدود 21 درصد افراد جامعه ما به انواع بیماری های روانی مبتلا هستند و این بیماری ها به طور مستقیم بر عملکرد فرد تاثیر گذار است و به طور مستقیم وغیرمستقیم اقتصاد وسلامت جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراين وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي و بخش های دیگر مانند آموزش و پرورش به این موضوع توجه کنند.
امینی در ادامه افزود:اگر چه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي قدم هایی در این رابطه بر داشته است ولی تا رسيدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی مانده است.
وی يادآور شد: در زمينه پیشگیری اولیه از اختلالات روانی در کشور نیازمند یک کار منسجم وپایدار در طول زمان هستیم که یکی از آنها آموزش مهارت های زندگی است و این کارممکن است سالها به طول بیانجامد و در پیشگیری هاي پس از آن نيز به ارائه خدمات جامعه نگر نياز داریم.
امینی گفت: بیمه ها تمایلی برای تحت پوشش قرار دادن انواع روان درمانی ها ندارند، به سختی هم داروهای جدید را تحت پوشش قرار می دهند و فقط خدمات دارویی و بستری را در بخش دولتی، آن هم به شکل محدود تحت پوشش قرار می دهند و روان درمانی ها، خدمات مشاوره و بسیاری از اقدامات درمانی غیر دارویی تحت پوشش بيمه قرار ندارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.46538s, 18q