سالانه بيش از 4 ميليون نفر بر اثر عفونت ريه مي‌ميرند

۱۳۸۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۲۲ - کد خبر: 21066
سالانه بيش از 4 ميليون نفر بر اثر عفونت ريه مي‌ميرند
سلامت نیوز: عفونت ريه سالانه جان 4.25 ميليون نفر را در سراسر جهان مي‌گيرد.

به گزارش فارس، گزارش جديد منتشر شده حاكي از آن است كه بيماري‌هاي عفونت تنفسي مانند آنفلونزا و سينه‌پهلو سالانه باعث مرگ 4.25 ميليون نفر در سراسر جهان مي‌شوند كه بيشتر اين قربانيان را جوانان تشكيل مي‌دهند.

بنياد جهاني ريه اعلام كرد كه مرگ و مير ناشي از عفونت ريه 6 درصد دليل مرگ‌هاي جهان را از آن خود كرده است.

پيتر بالديني سرپرست هيئت رييسه بنياد جهاني ريه گفت: ما مي‌دانيم كه بيماري‌هاي عفونت تنفسي سالانه موجب مرگ حداقل 4 ميليون نفر مي‌شود، اما انجمن جهاني سلامت اين بيماري‌ها را در گروه بيماري‌هاي خاص قرار نمي‌دهد.

بالديني افزود: اين بنياد تلاش دارد تا دولت‌هاي مختلف را متقاعد كند كه به مرگ و مير ناشي از بيماري‌هاي عفونت تنفسي توجه بيشتري داشته باشند و براي جلوگيري از اين بيماري‌ها اقدامات اساسي انجام دهند تا بتوانند با اقدامات پيشگيرانه جان ميليون‌ها انسان را در سراسر جهان نجات دهند.

اين گزارش كه متن اصلي با جزييات آن در سايت http://ARIAtlas.org موجود است، نشان مي‌دهد كه مرگ و مير تاشي از بيماري‌هاي عفوني در كشورهاي فقير بسيار بيشتر از كشورهاي ديگر است. به طور مثال مرگ ناشي از سينه پهلو در كشورهاي فقير 215 برابر كشورهايي است كه درآمد بالاتري دارند.

ويروس RSV يكي از منشأهاي اصلي بيماري‌هاي تنفسي است كه حداقل در سال جان 66 هزار كودك را مي‌گيرد و امكان دارد كه آمار تلفات اين ويروس به 199 هزار نفر در سال افزايش يابد.

اين ويروس درمان كامل و واكسن براي پيشگيري ندارد و سالانه 3 ميليون نفر بر اثر اين ويروس در بيمارستان‌هاي جهان بستري مي‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12805s, 18q