10 درصد از سرطان سينه به عوامل ژنتيکي بستگي دارد

۱۳۸۹/۰۸/۱۹ - ۱۷:۵۴ - کد خبر: 21070
10 درصد از سرطان سينه به عوامل ژنتيکي بستگي دارد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ايرنا ، دکتر مهران حبيبي در حاشيه کنگره بين المللي جراحان عمومي ايران که در هتل المپيک برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: ايران در زمينه جراحي هاي و در مان بيماري ها توسط متخصص و متعهد در سطح عالي هستند .
وي با اشاره به اينکه در ايران سرطان مري و معده افزايش داشته است اظهار داشت :در ايران تعداد جراحي‌هاي سرطان معده و مري بيشتر انجام مي‌شود و مي توان تکنيک جراحي و درمان برخي از بيماريها را مشاهده کنيم .
حبيني اضافه کرد : سن ابتلاء به سرطان سينه در ايران نسبت به ساير کشورهاي جهان کم است و يکي از مهم ترين علت آن اين است که بيماران دير به پزشک مراجعه مي‌کنند.
به گفته اين استاد دانشگاه جانس هاپکيز علت مراجعه ديرهنگام بيماران مبتلا به سرطان سينه به پزشکان مختصص به دليل ترس و عدم آگاهي آنان است .
حبيبي گفت: بايد بيماران سرطاني خصوصاً افراد مبتلا به سرطان سينه غربالگري شوند زيرا با شناسايي بيماران سرطاني، شانس درمان آنها را بالا مي‌بريم.
وي افزود: موضوع سخنراني من در اين کنگره درباره افرادي است که شانس بيشتري براي بهبود سرطان سينه دارند.
همچنين در اين سخنراني شناسايي افرادي که در معرض خطر ابتلاء به سرطان سينه قرار دارند عنوان خواهد شد.
اين استاد بزرگترين مرکز آموزش پزشکي دنيا افزود: وقتي نگاه کلي به بيماران مبتلا به سرطان داريم مي بينيم که 7 تا 10 درصد زنان به دلايل ژنتيکي دچار سرطان سينه مي‌شوند و در مجموع در کل کشور 10 درصد سرطان‌ها عامل ژنتيکي دارند و 90 درصد نيز به عوامل ديگر بستگي دارد.
استاد دانشگاه جان هاپکينز آمريکا آموزش را در پيشگيري از سرطان بسيار مهم دانست و اظهار داشت: اطلاع‌رساني و فراهم کردن تکنيک‌هاي پزشکي همچنين کمک هزينه‌هاي تشخيص بيماري مواردي است که مي‌تواند در پيشگيري از سرطان‌ها نقش داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1711s, 18q