زیر سوال بردن قانون كاهش ساعت كاري پرستاران با حذف پيشنهاد استخدام 23 هزار پرستار

۱۳۸۹/۰۸/۱۹ - ۱۸:۰۴ - کد خبر: 21073

به گزارش سلامت نیوز حسينعلي شهرياري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران، در واكنش به عدم تصويب پيشنهادش براي استخدام 23 هزار پرستار تاكيد كرد: آقاي رييس جمهور چند ماه پيش در جمع پرستاران به دكتر دستجردي وزير بهداشت دستور داد از فردا صبح آگهي استخدام 23 هزار پرستار را منتشر كند و اين برنامه به صورت مستقيم از شبكه‌هاي سيما پخش شد، اما متاسفانه نماينده دولت در جلسه بررسي اين پيشنهاد در مجلس، راي مثبت به اين كار نداد.

نماينده مردم زاهدان در خانه ملت ادامه داد: حتي وقتي كه دولت لايحه برنامه پنجم را به مجلس ارايه كرد استخدام 23 هزار پرستار را در آن لحاظ نكرده بود، به همين دليل نمايندگان كميسيون بهداشت در زمان بررسي برنامه در كميسيون تلفيق پيشنهاد استخدام 23 هزار پرستار را مطرح كردند كه با مخالفت نماينده دولت مواجه شده و اعضاي كميسيون تلفيق هم به آن راي ندادند، اگرچه تصويب هم مي‌شد به دليل تحميل بار مالي توسط شوراي نگهبان رد مي‌شد.

رييس كميسيون بهداشت و درمان با اظهار تاسف از عدم تصويب اين پيشنهاد گفت: هم‌اكنون وزارت بهداشت 83 هزار رديف خالي دارد و تعداد زيادي بيمارستان و مراكز بهداشتي و درماني كه در سال گذشته به علت اضطرار احداث و بهره‌برداري شدند، پرسنل مورد نياز را ندارند و بخش‌هاي ICU ، CCU و ... با كمبود پرستار مواجه هستند.

شهرياري در خاتمه ابراز اميدواري كرد، ‌دولت براي رفع مشكل كمبود پرستار راهكاري ارايه كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.85384s, 19q