اعترافات سارق مسلح یک مؤسسه قرض‌الحسنه

۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۱۵:۲۴ - کد خبر: 210797
اعترافات سارق مسلح یک مؤسسه قرض‌الحسنه

سلامت نیوز: سارق مسلح نقابداری که با پوشیدن بادگیر مشکی رنگ به یکی از شعبه‌های تعاونی قرض‌الحسنه ثامن مشهد دستبرد زده بود، دقایقی بعد از آنکه توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و با صدور دستورات ویژه قضایی دستگیر شد، اعتراف کرد: دیدم قرض‌الحسنه مذکور در منطقه‌ای خلوت است و نگهبان مسلح هم ندارد، تصمیم به سرقت مسلحانه گرفتم و با خودم گفتم یا دستگیر می‌شوم یا به پول می‌رسم.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه «خراسان» افزود: دادستان مرکز خراسان رضوی روز گذشته با اعلام خبر دستگیری سارق مسلح سیاه‌پوش به این روزنامه گفت: حدود ساعت ۱۱:۳۰ صبح روز شنبه گذشته، موتورسواری که با کلاه‌کاسکت سفیدرنگ چهره خود را پوشانده و سلاح کلت کمری را در دست می‌فشرد وارد یکی از شعبه‌های تعاونی قرض‌الحسنه ثامن در خیابان چمن مشهد شد و با تهدید کارکنان مبالغی بیش از دو میلیون تومان را به سرقت برد.

قاضی غلامعلی صادقی افزود: سپس سارق مسلح که بادگیر مشکی رنگ به تن داشت با یک دستگاه موتورسیکلت مشکی از محل گریخت. با توجه به اهمیت موضوع، پرونده‌ای در این باره تشکیل شد و زیر نظر قاضی حیدری (معاون دادستان) مورد رسیدگی قرار گرفت.

این مقام قضایی تصریح کرد: از سوی دیگر نیز گروه ویژه‌ای از کارآگاهان ورزیده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با صدور دستورات قضایی وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند تا این‌که در بازدیدهای میدانی از محل وقوع سرقت و بررسی‌های غیرمحسوس سرنخ‌هایی به دست آمد که نشان می‌داد دزد «سیاه‌پوش» در منطقه رسالت مشهد ساکن است و پلاک نصب‌شده روی موتورسیکلت وی نیز مسروقه است.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: گروه ویژه کارآگاهان موفق شدند پس از سه روز، عامل سرقت مسلحانه را که در یک منزل استیجاری زندگی می‌کرد، دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کنند.

وی افزود: پس از اعترافات متهم، سلاح جنگی به همراه مهمات مربوطه و موتورسیکلت مذکور نیز کشف شد. طی ماه‌های گذشته به دلیل رعایت کردن بسته هشدارهای انتظامی در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، هیچ‌گونه سرقت مسلحانه‌ای در مشهد رخ نداده بود، چراکه بیشتر بانک‌ها و تعاونی‌های اعتباری از نگهبان مسلح استفاده می‌کردند. اما متاسفانه قرض‌الحسنه مذکور نگهبان نداشت و همین موضوع نیز طبق اعترافات سارق مسلح، موجب وسوسه وی برای دستبرد به قرض‌الحسنه مذکور شده است.

قاضی صادقی خاطرنشان کرد: «دزد سیاه‌پوش» پس از آن‌که بیش از ۲۰ میلیون ریال وجوه نقدی را به سرقت برد، لوازم مورد استفاده در سرقت و همچنین سلاح جنگی را داخل مخروبه‌ای زیر خاک پنهان کرده بود که همه آلات و ادوات جرم توسط کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های مسلحانه کشف و ضبط شد.

دادستان مرکز استان خراسان رضوی همچنین اظهار کرد: سارق ۳۱ ساله که سعید نام دارد، مدعی است که پول‌های مسروقه را خرج کرده ولی تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.

وی همچنین به سرقت مسلحانه‌ای که یک روز بعد از این ماجرا در یکی از شعبه‌های بانک صادرات در خیابان بهمن ۸ مشهد رخ داد نیز اشاره کرد و گفت: تحقیقات گروه ویژه کارآگاهان درباره سرقت مسلحانه مذکور نیز با توجه به سرنخ‌های موجود ادامه دارد.

گزارش خراسان حاکی است: روز یکشنبه گذشته نیز دو جوان موتورسوار با تبر و سلاح کلت به یکی از شعبه‌های بانک صادرات در مشهد دستبرد زدند و حدود ۲۰ میلیون تومان را به سرقت بردند که تحقیقات با نظارت مستقیم سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی) در این باره همچنان ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.28051s, 18q