رئیس سازمان ملی استاندارد ایران :

سازمان ملی استاندارد مسئول تایید استاندارد سوسیس و کالباس/ وزارت بهداشت ضوابط فنی را کنترل می‌کند

۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۱۷:۰۲ - کد خبر: 210800
سازمان ملی استاندارد مسئول تایید استاندارد سوسیس و کالباس/ وزارت بهداشت ضوابط فنی را کنترل می‌کند

سلامت نیوز:پیروز‌بخت با تاکید بر اینکه سازمان ملی استاندارد مسئولیت تایید استاندارد محصولات غذایی چون سوسیس و کالباس را دارد، گفت: کنترل و نظارت ضوابط فنی در این زمینه برعهده وزارت بهداشت است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،نیره پیروز بخت در خصوص بررسی سلامت و تعیین استاندارد محصولات غذایی چون سوسیس و کالباس، گفت: سازمان ملی استاندارد مرجع تعیین همه استانداردهای اجباری است، تایید و نظارت بر استاندارد محصولات غذایی چون سوسیس و کالباس هم از سوی سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت و درمان مشخص می‌شود.

کنترل استاندارد محصولات غذایی در حیطه کار وزارت بهداشت نیست

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: در حقیقت این سازمان و وزارت بهداشت و درمان هر دو از منظرهای مختلف در خصوص استاندارد محصولات غذایی نظر می‌دهند اما وزارت بهداشت و درمان نمی‌تواند محصولات غذایی چون سوسیس و کالباس را از منظر استاندارد کنترل کند.

پیروز بخت تاکید کرد: روابط فنی برای تعیین استاندارد محصولات غذایی چون سوسیس و کالباس لازم است که تعیین و کنترل این ضوابط فنی توسط وزات بهداشت و درمان انجام می‌گیرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر اینکه در نهیات استاندارد محصولات غذایی چون سوسیس و کالباس توسط سازمان ملی استاندارد تایید و اعلام می‌شود، گفت: سازمان ملی استاندارد، استاندارد محصلات غذایی چون سوسیس و کالباس را مشخص اما ضوابط فنی توسط مراجع دیگر چون وزارت بهداشت و درمان تعیین می‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5759s, 18q