مخالفت رييس و نايب‌رييس مجلس با انحلال دانشگاه علوم پزشکي ايران

۱۳۸۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 21083
مخالفت رييس و نايب‌رييس مجلس با انحلال دانشگاه علوم پزشکي ايران
به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه سپید البته شنيدن اين خبر تنها موجب بهت و حيرت من نشده و شنيده‌ام که جناب آقاي دکتر علي لاريجاني، رييس محترم مجلس و حجت الاسلام ابوترابي‌فرد، نايب محترم مجلس نيز با انحلال دانشگاه علوم پزشکي ايران مخالفت کرده‌اند.

هرچند که خانم دکتر وحيد دستجردي دلايلي را براي انحلال و ادغام اين دانشگاه مطرح کرده‌اند اما از نظر من اين دلايل قانع‌کننده نيست چرا که بر اساس همين دلايل، مي‌توان پيشنهاد داد که دانشگاه علم و صنعت، اميرکبير و شريف هم با هم ادغام شوند!

ساحت مجلس نظارت بر حسن اجراي قوانين است و وزير بهداشت حوزه اختيارات و مسووليت‌هايي دارد که خود نيز در برابر آن پاسخگو است و ما در اين‌باره اين سوال را مطرح کرديم که آيا با وجود قانون ماده 49 هيات امناي دانشگاه و دو ماده ديگر برنامه که مسووليت‌هاي شوراي عالي اداري را در برابر دانشگاه‌ها تصريح مي‌کند، روال قانوني انجام شده؟ که به نظر مي‌رسد اين موضوع مورد خدشه است.

بر اساس گزارش اداره قوانين مجلس، قوانين برنامه چهارم توسعه بر قانون شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي متاخر است بنابراين روال قانوني براي انحلال يا ادغام دانشگاه علوم پزشکي ايران طي نشده است.از منظر کارشناسي نيز بايد توجه کرد که با ادغام يک دانشگاه با يک دانشگاه ديگر در شهر تهران، شبکه بهداشت و درمان اين شهر يکپارچه نمي‌شود. در مورد تاثيرات انحلال اين دانشگاه بر اساتيد و دانشجويان نيز از نظر من اين تصميم بر دانشجويان و بخصوص اساتيد تاثيرات منفي داشته است و بسياري از اساتيد احساس مي‌کنند که به شخصيت‌شان توهين‌شده و باعث بي‌انگيزگي آنها براي تدريس و فعاليت مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.77555s, 18q