دو برابر شدن مرگ بیماران دیابتی طی 20 سال آینده

۱۳۸۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 21085
دو برابر شدن مرگ بیماران دیابتی طی 20 سال آینده
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در پیام بان کی مون آمده است کشورهای فقیر بیشترین صدمه را خواهند دید یعنی 80 درصد موارد جدید دیابت در کشورهایی با درآمد پایین یا متوسط خواهد بود. وی می افزاید روز جهانی دیابت بر نیاز در اقدام دولت ها و شرکای آن ها برای حل این بیماری مزمن و ناتوان کننده تاکید دارد.
 
ایشان می گوید استراتژی جهانی برای جلوگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر سازمان جهانی بهداشت راه هایی را ارائه می دهد که افراد، جوامع و دولت ها برای جلوگیری از دیابت نیاز دارند.
 
بان کی مون می افزاید در ماه سپتامبر (سال آینده) مجمع عمومی سازمان ملل متحد اجلاسی با حضور مسئولان عالیرتبه برای جلوگیری از گسترش بیماری های غیر واگیر برگزار می نماید. وی گفت اینجانب تمامی شرکت کنندگان را به استفاده ازاین رخداد برای نشان دادن اینکه متعهد به حل مشکل دیابت و سایر بیماری های مزمن عمده هستند، ترغیب می نمایم. 
 
دبیر کل در خاتمه گفت ترویج غذا و زندگی سالم به گونه ای گسترده می تواند اثر مثبت بر محیط زیست داشته باشد و با کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده و افزایش پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده از سایر وسائل حمل و نقل که مفید برای بدن و سیاره ما هستند، می توان از گسترش بیماری های غیر واگیر جلوگیری کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.20897s, 18q