سيستم بلوتوث براي مانيتورينگ سيگنال قلب ساخته شد

۱۳۸۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۴ - کد خبر: 21098
سيستم بلوتوث براي مانيتورينگ سيگنال قلب ساخته شد
سلامت نیوز: سيستم بي‌سيم بلوتوث براي مانيتورينگ سيگنال قلب با قابليت ارسال به تلفن همراه توسط پژوهشگر دانشكده مهندسي پزشكي دانشگاه صنعتي اميركبير طراحي و ساخته شد.

به گزارش فارس، مهدي فلاح‏نژاد مجري اين طرح گفت: اين سيستم قابليت مانيتورينگ فعاليت الكتريكي قلب افراد را از راه دور ميسر مي‏سازد و از آنجا كه امروزه درصد بسيار بالايي از افراد در شهرها و روستاها امكان استفاده از سيستم تلفن همراه را دارند در صورت ايجاد پايگاه‏هاي مناسب در بيمارستان‏ها و درمانگاه‏ها امكان پايش‏‏ وضعيت قلبي افراد تحت خطر فوق‏العاده ميسر مي‏شود.

وي ‏‏تصريح كرد: استفاده از چنين سيستم‏هايي باعث افزايش سلامت افراد جامعه، كاهش درصد مرگ و مير ناشي از سكته‏هاي قلبي، كاهش هزينه‏ها و سفرها مي‏شود.

وي در بيان قابليت‏هاي اين پروژه گفت: اين پروژه‏ منجر به ساخت يك سيستم چند منظوره شد كه چندين كاربرد از جمله افزودن قابليت‏هاي ذخيره در فايل، نمايش در محيط گرافيكي و ارسال از طريق MMS به يك گوشي تلفن همراه ديگر در شبكه مخابراتي كشور، ساخت سيستم ثبت سه كاناله ECG و پايش بلادرنگ توسط كامپيوتر و امكان ذخيره‏سازي بر روي آن را شامل مي‏شود.

وي بيان داشت: اين پروژه به صورت كامل در ايران براي اولين بار انجام شده كه با توجه به سيستم مخابراتي كشور و نيازهاي آن قابل توسعه است.

فلاح‌نژاد خاطر نشان كرد: در پروژه طراحي شده كاربر در صورت عدم دسترسي به رايانه مي‏تواند سيگنال را به گوشي تلفن همراه خود ارسال كرده و آن را براي پزشك، درمانگاه يا مركز مربوطه ارسال كند.

به گزارش فارس، اين پروژه در قالب پايان نامه كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي گرايش بيوالكتريك ارائه و به راهنمايي محمدحسن مرادي به انجام رسيده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5442s, 18q