طراحي مدل و الگويي موفق از برنامه های مهم پس از ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران

۱۳۸۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 21107
طراحي مدل و الگويي موفق از برنامه های مهم پس از ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران
به گزارش سلامت نیوز  دکتر محمد باقر لاریجانی با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه هر كدام از دانشگاه هاي علوم پزشكي تهران و ايران سابق، داراي ده ها ايده و تجربه موفق در زمينه هاي مختلف هستند كه تجميع آنها مي تواند دانشگاه علوم پزشكي تهران را به الگويي سرآمد تبديل نمايد.
وي که در جلسه مشترک هیات رییسه با روسای بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه سخن می گفت، با تاکید بر لزوم توجه به حاكميت خدمات باليني، ساماندهي اورژانس ها، توجه به كرامت انساني و حمايت از حقوق بيمار، اظهار داشت: لازم است با آگاهي كامل از شرايط موجود و برنامه ريزي مناسب موضوعاتي از قبيل راه اندازي VIP، اعضاي هيات علمي تمام وقت، HIS  بيمارستاني، ارائه خدمات دارويي و هزاران موضوع ديگر را با ايجاد شبكه دروني ساماندهي نماييم.
رئيس شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاكيد بر گسترش خدمات دارويي در واحدهاي بيمارستاني گفت: خوشبختانه مجموعه عظيمي از داروخانه هاي دانشگاه به كمك بيمارستان ها آمده اند و اكنون در برخي از بيمارستان ها ارائه خدمات دارويي 24 ساعته را راه اندازي كرده ايم كه اين مسئله توانسته تا حد زيادي از رفت و آمدهاي درون شهري و هزينه هاي بيماران را بكاهد.
دكتر لاريجاني ايجاد همدلي، گسترش زمينه هاي همكاري و تجميع امكانات را موجب هم افزايي توان دانست و تصريح كرد: به نظر مي رسد كه دانشگاه جديد، مجموعه نسبتا كاملي از خدمات را ارائه مي دهد كه در صورت ايجاد يك Networke دروني مي تواند بخش عظيمي از مشكلات تهران و حتي كشور را حل نمايد.
وي با ابراز خرسندي از حضور دوستان و همكاران جديد در مجموعه دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: زمان كار فرا رسيده و انتظار است كه تمامي همكاران، ساماندهي و ارتقاء را محور امور خود قرار دهند.
رئيس دانشگاه ضمن ارزشمند خواندن گذشته و پيشينه دو مجموعه، دانشگاه را مجموعه اي از ظرفيت هاي كم نظير دانست و افزود: خوشبختانه ظرفيت هاي قابل توجهي فراهم آمده كه البته ساماندهي آن دشواريها و سختي هاي زيادي در پيش رو قرار مي دهد.
رییس پژوهشکده غدد و متابولیسم بیمارستان شریعتی، همدلي را موجب ارتقاء توان و نقش آفريني در عرصه هاي بين الملل خواند و گفت: در نظر داشته باشيد كه ديگر كشورهاي منطقه نيز همزمان با ايران در حال رشد و پيشرفت هستند و در صورتي كه قصد درخشش و نقش آفريني در عرصه هاي بين المللي را داريم، بايد در اين مسير استوارتر و با كمترين لغزش حركت نماييم.
دكتر لاريجاني با بيان اينكه شما ميراث دار جندي شاپور هستيد تصريح كرد: لازم است نقش خود را به عنوان افرادي فكور به خوبي در سيستم ايفا نماييد چرا كه از ويژگيهاي مردم، نقش آفرينی، ريسك پذيري، خلاقيت و نوآور بودن و همچنين استواري و جديت آنهاست.
عضور شورای معاونان وزارت بهداشت، وجود افراد ايده ساز را موجب توسعه مجموعه دانست و گفت: خوشبختانه بسترهاي بسيار مناسبي آماده شده و در اختيار شما قرار گرفته است بنابراين مي توانيد از وجود اين بسترها و ظرفيتها استفاده نماييد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1422s, 19q