خطرات بارداری بعد از 45 سالگی

۱۳۸۹/۰۸/۲۲ - ۱۲:۵۵ - کد خبر: 21113
خطرات بارداری بعد از 45 سالگی
سلامت نیوز: زنانی که بعد از سن 45 سالگی تصمیم به فرزنددار شدن می‌گیرند، خود و فرزندشان را در معرض خطر قرار می‌دهند.

تحقیقات نشان می‌دهد این زنان با احتمال 3 برابر بیش‌تر نسبت به همتایان جوان‌تر خود ممکن است در طول دوران بارداری به دیابت و فشار خون بالا دچار شوند. هم‌چنین احتمال تولد زودرس و مشکلات زایمان نیز در این زنان بیش‌تر از زنان جوان‌تر است.
دکتر ماکسی‌میلیان فرانز از دانشگاه وین در این باره گفت: با افزایش سن سطح سلامت انسان‌ها کاهش پیدا می‌کند که این عامل در بارداری باعث بروز خطرات بیش‌تر می‌شود.
امروزه زنان زمان فرزند دار شدن خود را به تاخیر می‌اندازند و به همین دلیل محققان سرگرم مطالعاتی هستند تا خطرات بارداری در سنین بالا را بررسی کنند. در برخی مطالعات دانشمندان متوجه شدند خطرات بارداری در سنین بالا بیش‌تر است ، اما در برخی دیگر تفاوت‌های چندانی از این لحاظ بین زنان سن بالا و جوان‌ترها مشانده نشده است. اما با این حال بیش‌تر این تحقیقات روی زنان بالای 35 سال انجام شده بود و زنان بالای 40 سال چندان مورد توجه نبودند.
در آخرین تحقیقات، مطالعاتی روی 80 هزار زن در بین سال‌های 2000 تا 2008 انجام شد که تعداد بسیار کمی از آن‌ها بالای 45 سال سن داشتند. در این مطالعات مشخص شد نزدیک به 17 درصد از زنان بالای 45 سال در دوران بارداری خود به دیابت مبتلا شدند و 6 درصد نیز به فشار خون بالا دچار شدند.
بارداری در سنین بالا خطر تولد زودرس را نیز افزایش می‌داد به طوری که 20 درصد از زنانی که در این تحقیقات شرکت داشتند این مشکل را تجربه کردند. هم‌چنین احتمال تب و خونریزی شدید نیز در میان این زنان بیش‌تر از دیگران بود. این زنان هم‌چنین زمان بیش‌تری باید بعد از تولد فرزندشان در بیمارستان بستری می‌شدن و نوزاد آن‌ها نیز بیش‌تر به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.87286s, 19q