برخورد با زيرميزي پزشكان ضربتي نخواهد بود

۱۳۸۹/۰۸/۲۲ - ۱۴:۱۹ - کد خبر: 21119
برخورد با زيرميزي پزشكان ضربتي نخواهد بود
سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ما در بيمارستان‌هاي دولتي كه اصلاً زيرميزي نداريم در بيمارستان‌هاي خصوصي هم با محدود پزشكان متخلف به صورت تدريجي برخورد مي‌شود و به هيچ وجه برخورد ضربتي نخواهيم داشت.

حسن امامي رضوي در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: برنامه برخورد جدي با پزشكاني كه زيرميزي مي‌گيرند در وزارت بهداشت آ‌ماده شده و طي روزهاي آينده ابلاغ مي‌شود البته اين كار فعلاً در شهر و استان تهران اجرايي مي‌شود و بعد به استانهاي ديگر نيز تعميم مي‌يابد.

معاون وزير بهداشت اضافه كرد: از تمام بيمارستان‌هاي كشور چه دولتي و چه خصوصي خواسته‌ايم كه تعرفه‌هاي خدمات تشخيصي و درماني را روي ديوار براي اطلاع عموم نصب كنند، و بازرسي‌ها را براي شناسايي و برخورد با موارد تخلف افزايش داده‌ايم.

وي گفت: همچنين شماره تلفن رسيدگي به شكايات هم قبلاً اعلام شده و مردم در تهران مي‌توانند با تماس با شماره 66976666 و 66976969 شكايت خود را بر اساس تعرفه‌هاي اعلام شده به وزارت بهداشت يا بيمارستان مربوطه منعكس كنند تا رسيدگي شود.

امامي رضوي در پاسخ به اين پرسش كه آيا برخورد با زيرميزي پزشكان ضربتي خواهد بود، گفت: كلاً برخورد با زيرميزي پزشكان تدريجي انجام مي‌شود و با اعلام هايي كه انجام مي‌شود سعي مي‌كنيم اين موارد كاهش يابد تا مردم كمتر مشكل داشته باشند اما برخورد با پزشكان متخلف هيچ وقت ضربتي نخواهد بود.

وي افزود: شكايت از پزشكان از سوي مردم انجام مي‌شود و موارد تخلف براي رسيدگي به سازمان تعزيرات حكومتي منتقل مي‌شود.

وي ادامه داد: انتظار ما اين است كه با افزايش اطلاع رساني همكاري پزشكان نيز با اين طرح بيشتر شود و خودشان بيشتر رعايت حال مردم را بكنند و بيشتر با مردم همراه شوند و براي گرفتن تعرفه از بيماران مطابق تعرفه‌هاي اعلام شده رفتار كنند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: البته در بيمارستان‌هاي دولتي كه اصلاً بحث زيرميزي وجود ندارد و اين اتفاق نمي‌افتد، در بيمارستان‌هاي خصوصي هم با روش مخصوص به خودش برخورد مي‌كنيم و بايد به نحوي برخورد كرد كه قداست پزشكان آسيب نبيند زيرا قداست پزشكي آن قدر ارزش دارد كه به صلاح نيست برخورد تندي با آنان انجام شود.

وي افزود: تلاش ما اين است كه با اطلاع رساني به نحوي پيش برويم كه به مرور هر چه بيشتر چنين اتفاقاتي در مراكز پزشكي كشور كمتر شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.33751s, 18q