برنامه مدیریت جامع حوضه آبریز تالاب بین المللی گاوخونی تدوین شد

۱۳۹۶/۰۲/۰۴ - ۱۴:۴۰ - کد خبر: 211285
برنامه مدیریت جامع حوضه آبریز تالاب بین المللی گاوخونی تدوین شد

سلامت نیوز:آخرین کارگاه مشارکتی تدوین برنامه مدیریت جامع حوضه آبریز تالاب بین المللی گاوخونی با حضور تمام ذینفعان این حوضه آبریز از جمله نمایندگان جوامع محلی برگزار و پیش نویس برنامه مذکور جهت ارائه به مسئولان استانی آماده شد.

به گزارشسللامت نیوز به نقل از آنا ابوالفضل آبشت، مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به برگزاری آخرین کارگاه تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب گاوخونی اظهار کرد: در این برنامه دو روزه، دست‌اندرکاران و نمایندگان جامعه محلی حوضه آبریز پس از بازدید میدانی از وضعیت کنونی تالاب با حضور در کارگاه مشورتی پهنه‌بندی کاربری‌های تالاب، زیستگاه‌های حاشیه تالاب و کاربری هر پهنه را در قالب نقشه زونبندی تالاب تهیه کردند. با تهیه این نقشه برای تالاب گاوخونی برنامه جامع این تالاب نیز تکمیل شد.

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست،وی ادامه داد: در گام بعد «برنامه مدیریت جامع حوضه آبریز تالاب گاوخونی» به مراجع استانی و تصمیم‌گیران حوضه آبریز برای تصویب و ابلاغ ارائه و سپس اجرای اقدامات اولویت‌دار این برنامه برای احیای تالاب و حوضه آبریز آن آغاز خواهد شد.

آبشت افزود: از این پس تمام اقدامات و پروژه‌های مرتبط با حفاظت و احیای تالاب در سطح حوضه آبریز به صورت هماهنگ با برنامه مدیریت جامع تالاب عملیاتی خواهند شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.73789s, 19q