مخالفت با انتقال مركز دفن زباله به مجاورت فرودگاه امام

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۰ - کد خبر: 21136
مخالفت با انتقال مركز دفن زباله به مجاورت فرودگاه امام
سلامت نیوز: معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران گفت: انتقال مركز دفن زباله به مجاورت فرودگاه امام مشكلات زيست محيطي را بيشتر مي‌كند

محمد هادي ايازي در گفت‌وگو با فارس، درباره عدم رعايت مسائل بهداشتي در فرايند انتقال زباله‌ها از تهران به كهريزك، گفت: اين مسئله چيزي نيست كه الان ايجاد شده باشد. بالغ بر 40 سال است كه زباله‌هاي تهران به منطقه كهريزك منتقل مي‌شوند اگر اشكالي هم وجود دارد بايد از دوره‌هاي قبل بررسي شود.

وي تصريح كرد: در حال حاضر در كهريزك تفكيك زباله انجام مي‌شود و 3 هزار و 500 تن زباله تفكيك مي‌شود؛ اين امر ناشي از نصب سيستم‌هايي است كه نصب شده و در گذشته اين كار صورت نمي‌گرفته است.

معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران اظهار داشت: سلول دفن بهداشتي براي اولين بار در كهريزك راه‌اندازي شده كه در گذشته وجود نداشته است.

مشكل كهريزك به مسائل پشت پرده مربوط است
------------------------------------------------------------------

معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران گفت: در حال حاضر اين اقدامات صورت گرفته و تلقي ما اين است كه اين مسئله بيش از اينكه محيط زيستي باشد به مسائل پشت پرده مربوط است.

ايازي با اشاره به اينكه شهرداري اقدامات گسترده و جدي در اين زمينه انجام داده است، بيان كرد: اين نگراني و دغدغه را دارم كه فضاسازي ايجاد شده درباره وضعيت كهريزك توسط عواملي صورت گرفته كه در آنجا منافعي دارند.

وي افزود: برخي افراد نسبت به زمين‌هاي اطراف كهريزك اهدافي را دنبال مي‌كنند به همين دليل سعي دارند تا مسئله كهريزك را اين‌گونه برجسته كنند.

وي درباره اينكه محيط زيست زمين ديگري را براي انتقال تأسيسات دفن زباله به شهرداري معرفي كرده است، گفت: در اين بخش مذاكراتي صورت گرفته و خودشان اعلام كردند كه به جنب فرودگاه امام منقل شود.

ايازي تأكيد كرد: مشكلات آنجا بيش از جاي فعلي است؛ چرا كه در مجاورت فرودگاه بين‌‌المللي امام خميني(ره) است و مشكلات جدي‌تري را ايجاد مي كند.

مشكل شيرابه‌هاي كهريزك يك سال ديگر حل مي‌شود
------------------------------------------------------------------

معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران اظهار داشت: مي‌شود ساز و كاري ايجاد كرد تا مشكلات كهريزك برطرف كرد.

ايازي همچنين در پاسخ به اين پرسش كه آيا شيرابه‌هاي كهريزك منتقل مي‌شوند؟ گفت: شيرابه‌ها تبخير و نحوه انتقال آنها پيگيري مي‌شود؛ مشكلات آن تا يك سال ديگر حل مي‌شود.

وي بيان كرد: ساز و كاري ايجاد شده تا شيرابه‌هاي مربوط به زباله در كهريزك منتقل و از بين بروند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.1422s, 18q