نخستين كنگره سراسري مراقبت‌هاي ويژه نوزادان و كودكان برگزار مي‌شود

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 21142
نخستين كنگره سراسري مراقبت‌هاي ويژه نوزادان و كودكان برگزار مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني نظام پرستاري، دوره نوزادي دوران حساس زندگي است و نوزاداني كه در اين دوره به مراقبت‌هاي ويژه‌اي نياز دارند بيشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

همچنين بروز بيماري در دوره نوزادي و ماه‌هاي نخست زندگي نسبت به بقيه سنين عوارض بيشتري در آينده براي كودك برجا مي‌گذارد. بيشترين ميزان مرگ شيرخوار در كشورهاي در حال توسعه با 15 تا 30 مرگ در يك‌هزار تولد زنده است طوري كه 65 درصد كل اين مرگ‌ها در دوره نوزادي (ماه نخست زندگي) رخ مي‌دهد.

دوره نوزادي و روزهاي نخست پس از تولد حساسترين دوره زندگي است از اين‌رو آموزش بيماري‌هاي نوزادان و نحوه يرخورد با آنها براي اكثر گروه‌هاي پزشكي، پرستاري و مامايي حائز اهميت است.

برپايه اين گزارش، نوزادان آسفكسي، نقش تغذيه در مراقبت‌هاي ويژه نوزادان و كودكان، مراقبت‌هاي ويژه در بيماري‌هاي غدد، خون، كليه و قلبي نوزادان و كودكان از مهمترين محورهاي مقالات ارائه شده در نخستين كنگره سراسري مراقبت‌هاي ويژه نوزادان و كودكان است که از سوی مركز تحقيقات نوزادان دانشگاه علوم پزشكي مشهد مانند سال‌هاي گذشته اقدام برگزار می شود.

از ديگر موضوعات مقالات ارائه شده در اين كنگره مي‌توان به مراقبت‌هاي ويژه عفوني، گوارش، جراحي، تنفسي، مغز و اعصاب، بيماري‌هاي شايع پوستي، مراقبت‌هاي ويژه در ساير بيماري‌هاي نوزادان و كودكان و بالاخره نقش پرستاري در مراقبت‌هاي ويژه نوزادان و كودكان اشاره كرد.

نخستين كنگره سراسري مراقبت‌هاي ويژه نوزادان و كودكان براي متخصصان بيماري‌هاي كودكان و پزشكان عمومي 9 و براي دكتراي پرستاري و مامايي، كارشناس ارشد پرستاري و مامايي و كارشناسي پرستاري و مامايي 6 امتياز بازآموزي دارد.

علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به پايگاه اطلاع‌رساني به نشاني www.mums.ac.ir/npicc  مراجعه كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.87946s, 18q