45 درصد افراد جامعه داراي اضافه وزن و چاقي هستند.

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۴:۳۳ - کد خبر: 21159
45 درصد افراد جامعه داراي اضافه وزن و چاقي هستند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران منطقه خراسان، دکتر زهرا عبداللهي در جمع مسوولان شبکه‌هاي بهداشت استان خراسان رضوي با بيان اينکه 70 درصد مردم استان از روغن جامد استفاده مي‌کنند، افزود: متاسفانه به علت حجم بالاي روغن جامد موجود و نبود کارشناس تغذيه در برخي از شهرستان‌ها، آموزش‌هاي ما بي‌نتيجه مانده است.


وي با بيان اينکه از 22 شهرستان استان فقط 11 شهرستان داراي کارشناس تغذيه هستند، افزود: از شوراي سلامت استان و رييس دانشگاه علوم پزشکي تقاضا داريم حداقل امکان حضور يک کارشناس تغذيه در هر شهرستان را فراهم آورند تا ما بتوانيم برنامه‌هاي خود را توسط اين افراد در شهرستان‌ها دنبال کنيم.


وي گفت: درصدد هستيم با استفاده از بخش خصوصي يا به صورت خريد خدمت، کمبود نيروي انساني اين بخش را مرتفع کنيم که با انجام همه اين کارها تنها 20 درصد مشکلات ما حل شده و 80 درصد ديگر بايد از طريق شوراي سلامت و با همکاري ساير وزارتخانه‌ها محقق شود.

كارشناس دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت افزود: يکي از اولويت‌هاي برنامه امنيت غذايي بحث ارتقاي فرهنگ و سواد تغذيه‌اي جامعه است که با اولويت در وزارتخانه دنبال مي‌شود.

وي اضافه کرد: رديف بودجه‌اي خاصي به اين منظور در نظر گرفته شده که براي اجرايي شدن آن به حضور حداقل يک کارشناس تغذيه در تمامي شهرستان‌هاي کشور نياز داريم.

عبداللهي، فرهنگ‌سازي و آگاهي بخشي به مردم را اصلي‌ترين راه بهبود تغذيه دانست و بر ضرورت استفاده از متخصصان تغذيه به خصوص در بحث کودکان تاکيد کرد و گفت: متاسفانه 45 درصد افراد جامعه داراي اضافه وزن و چاقي هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.74706s, 18q