20 درصد ايراني هاي بالاي 30 سال دچار عدم تحمل قند خون هستند

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۴:۳۷ - کد خبر: 21160
20 درصد ايراني هاي بالاي 30 سال دچار عدم تحمل قند خون هستند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ايرنا ، دکتر انسيه نسلي در نشست خبري به مناسبت روزجهاني ديابت در بيمارستان شريعتي برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: مطالعه و بررسي هزينه هاي بيماري ديابتي نشان مي دهد که هزينه درمان فرد ديابتي 3 برابر است و هزينه زيادي را در کل کشور وارد مي کند .
وي با بيان اينکه يک سوم تهراني‌ها به بيماري ديابت يا عدم تحمل قند خون دچار هستند خاطر نشان کرد : با توجه به مطالعات شده اين افراد در تعريف بيماري ديابت قرار نمي گيرند. ولي در ميان نان نيستند و جزو افراد سالم نيز به شمار نمي‌روند.
نسلي اظهار داشت: طبق مطالعات انجام شده مشخص شده است که طي هشت سال اخير شيوع ديابت دو برابر افزايش داشته است.
اين فوق تخصص غدد با اشاره به انيکه حدود يک سوم افرادي که دچار قند خون بالا هستند شناخته شده نيستند گفت : سرعت شيوع بيماري و هزينه کلان اين بيماري از مراحل پيشگيري تا مراحل پيشرفته به کشور تحميل مي کند باعث شده که در سراسر دنيا به امر تحقيقات گسترده در زمينه بيماري ديابت در رشته هاي مختلف علمي بپردازند.
نسلي اظهار داشت : هزينه‌هايي که يک فرد ديابتي به سيستم بهداشتي جامعه تحميل مي کند سه برابر فرد سالم است.
اين فوق تخصص غدد با اشاره به درمان‌ ديابت با استفاده از سلول‌هاي بنيادي گفت: سلول‌هاي بنيادي به علت توانايي ويژه تبديل دخالت در سيستم ايمني بدن فعال شده و سلول هاي عملکرد انسولين را تنظيم و متعادل مي کنند.
وي افزود: در 15 سال گذشته، تحقيقات بسياري در حوزه درمان با سلول‌هاي بنيادي در دنيا آغاز شده که در ايران اين تحقيقات حدود پنج سال است شروع شده و تحت درمان با سلول قرار گرفته است .
نسلي ادامه داد: تعدادي از بيماران مبتلا به ديابت در ايران تحت درمان با سلول‌هاي بنيادي قرار گرفته‌ ولي هنوز نتايج دقيقي در اين حوزه به دست نيامده است.
وي خاطر نشان کرد: با همه تحقيقات انجام شده همچنان استفاده از انسولين بهترين روش کنترل قند خون در دنيا محسوب مي شود که اين دارو به دليل قدمت بالا و در نتيجه عوارض شناخته شده‌اي که دارد، هنوز به عنوان سالمترين درمان به کار مي رود.
اين فوق تخصص غدد در خصوص روش‌هاي جديد درماني گفت : بيماران مبتلا به ديابت مي توانند جهت آموزش و آگاهي با شرکت در همايش‌هاي مرکز ديابت بيمارستان شريعتي، و کيلينک تخصصي ديابت مراجعه کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.75524s, 18q