راه‌اندازي روش تشخيص زودهنگام مشكلات بويايي و توليد 2 داروي نوتركيب جديد

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۰۲ - کد خبر: 21172
راه‌اندازي روش تشخيص زودهنگام مشكلات بويايي و توليد 2 داروي نوتركيب جديد
به گزارش سلامت نیوز محمد فرهادي در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت‌و‌درمان فارس افزود: گروه محققان مركز تحقيقات گوش، گلو و بيني و سر و گردن دانشگاه علوم پزشكي ايران كه به تازگي به مجموعه دانشگاه علوم پزشكي تهران منتقل شده وسيله جديدي را توليد كرده است كه به وسيله آن امكان تشخيص مشكلات بويايي فراهم مي‌شود.

وي ادامه داد: اين روش در مركز تحقيقات بيمارستان حضرت رسول(ص) توليد شده و اميدواريم بتوانيم به زودي اين وسيله پزشكي جديد را وارد بازار كنيم.

وي گفت: افراد زيادي هستند كه مشكلات بويايي دارند يعني يا اصلاً بويي را تشخيص نمي‌دهند يا ميزان تشخيص بو در آنها بسيار كم است و اين مسئله علاوه بر مشكلات زندگي براي آنها مشكلات زيادي نيز در محل كار و حتي مسائل قانوني به وجود مي‌آورد كه بايد با تشخيص و درمان موقع آن را بر طرف كرد.

وزير اسبق بهداشت افزود: با استفاده از اين وسيله و روش تشخيصي كه قبلاً در دنيا وجود داشته و براي اولين بار در كشور بومي و اجرايي شده است، مي‌توان مشكلات بويايي را در مراحل اوليه تشخيص داد و نسبت به درمان آن اقدام كرد.

سرپرست گروه محققان توليد داروي آيمود همچنين از توليد 2 داروي بيوتكنولوژي يا نوتركيب ديگر در كشور خبر داد و گفت: اين 2 دارو تا آخر سال توليد و وارد بازار مي‌شوند اما اكنون به دلايلي امكان اعلام نام اين دارو را نداريم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.30817s, 18q