نتايج طرح تحقيقاتي سرطان سينه در بين زنان اصفهاني مسكوت ماند

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۰۵ - کد خبر: 21174
نتايج طرح تحقيقاتي سرطان سينه در بين زنان اصفهاني مسكوت ماند
به گزارش سلامت نیوز مهناز شيخي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: بررسي ميزان سرطان برست(سرطان سينه) در زنان كه يك طرح تحقيقاتي وزارتخانه بود و از سال گذشته انجام شد، قرار بود امسال نيز ادامه پيدا كند اما بعد از اعلام نتايج به وزارتخانه، تمام نتايج آن محرمانه ماند.
وي با اشاره به اينكه اين طرح روي زنان سرپرست خانوار كميته امداد امام خميني(ره) و بهزيستي انجام شد، بيان داشت: متاسفانه نتايج اين تحقيق در اختيار دانشگاه‌هاي علوم پزشكي قرار نگرفت.
مشاور رئيس دانشگاه علوم پزشكي اصفهان خاطرنشان كرد: طرح غربالگري پرسنل زن دانشگاه علوم پزشكي اصفهان به منظور سنجش سلامتي رحم آنها در برنامه تحقيقاتي اين دانشگاه قرار گرفت كه طي آن سونوگرافي، ماموگرافي و تست پاپسمير از محورهاي طرح معرفي شد در حالي كه به علت اختصاص نيافتن بودجه، عملاً اين طرح متوقف شد.
وي با بيان اينكه سازمان‌هاي بيمه‌گر در زمينه پيشگيري وارد نمي‌شوند، ادامه داد: اين سازمان‌ها فقط زماني كه در بحث درمان دچار مشكل مي‌شويم و نياز به هزينه‌هاي گزاف است، وارد عرصه فعاليت مي‌شوند.
شيخي ادامه داد: از سال 87 تاكنون به علت اختصاص نيافتن بودجه براي اين بخش، اقدام مثمر ثمري انجام نگرفت.
وي با بيان اينكه به منظور اختصاص بودجه به اين بخش بايد طرح تحقيقاتي تعريف كنيم كه تاكنون در اين زمينه فعاليت قابل توجهي صورت نگرفته است، افزود: يك طرح پيشنهادي به منظور سلامتي روان كودكان و زنان شاغل ارگان‌هاي دولتي در نظر گرفتيم كه با راه‌اندازي يك مهد كودك در قسمتي از ادارات دولتي، رابطه مادر و كودك را در زمان اشتغال آنها قطع نكنيم كه به علت هزينه‌بر بودن تاكنون اجرايي نشده است.
وي با اشاره به اينكه در تمام شبكه‌هاي بهداشت و درمان، يك رابط بانوان به كار گرفته شده است بيان داشت: شش كميته از جمله بهداشتي، آموزشي، رفاهي، درماني و غيره تعريف كرديم كه در هر كدام نزديك به 23 تا 24 رابط وجود دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.74281s, 19q