مصرف مواد غذايي شيرين با منابع پروتئيني هوشياري را افزيش مي‌دهد

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۶ - کد خبر: 21175
مصرف مواد غذايي شيرين با منابع پروتئيني هوشياري را افزيش مي‌دهد
به گزارش سلامت نیوز سيد ضياءالدين مظهري در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: مغز براي انجام فعاليت به انرژي نياز دارد و از گلوكز خون و از اسيد‌هاي چرب آزاد انرژي دريافت مي‌كند.

وي گفت: ميل و گرايش به مصرف هرچه بيشتر كربوهيدرات‌هاي تصفيه شده مانند شكلات، شيريني، آب نبات، بستني، انواع نوشابه‌ها، شربت‌ها و غيره موجب خواب‌آلودگي، شلي و بي‌حالي و عدم تمركز مي‌شود.

اين متخصص تغذيه افزود: مصرف موادغذايي شيرين اگر همراه با مواد پروتئيني نيز مصرف شود موجب هوشياري بيشتر در فرد مي‌شود به عنوان نمونه ماكاروني با گوشت و پنير رنده شده، شير با خرما و عسل، ماهي با نان و برنج پخته در حد نياز و متعادل مصرف شود، باعث سرحالي و هوشياري مي‌شود.

مظهري اضافه كرد: انجير، انگور، پرتقال، زغال‌ اخته، زردآلود، سيب، شاتوت، توت‌فرنگي و خرما در عملكرد مغز و اعصاب و سلامتي كلي جسم و جان تاثير‌گذار است و در وعده‌هاي غذايي روزانه حداقل 2 تا 3 واحد 200 يا 300 گرم از اين مواد مصرف شود.

وي گفت: سبزي‌ها در سلامت تن، بدن و عملكرد مغز و اعصاب تاثير‌گذار هستند ولي سبزي‌هايي مانند اسفناج، ريحان، نعناع، كاهو، گل كلم، پياز، چغندر، زنجبيل تازه، هويج، كرفس و شلغم اثر مؤثر و ويژه‌اي بر توان يادگيري و بالا بردن روحيه افراد دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41176s, 18q