اصفهان نيازمند 10 پايگاه جديد پيش بيمارستاني است

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 21176
اصفهان نيازمند 10 پايگاه جديد پيش بيمارستاني است
به گزارش سلامت نیوز حميد اسماعيلي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: شهر اصفهان در مقايسه با ساير شهرهاي استان اصفهان به علت كمبود تعداد پايگاه‌هاي پيش بيمارستاني، محروم‌ترين نقطه استان اصفهان شناخته شده است.
وي بيان داشت: در سال جاري قرار شده كه تعداد پايگاه‌هاي پيش‌بيمارستاني از 84 پايگاه به 96 پايگاه برسد در صورتي كه پايگاه‌ها بر اساس استاندارد توزيع نشده است.
رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي استان اصفهان خاطرنشان كرد: دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، تعدادي از نيروي انساني مورد نظر خود را در بخش خصوصي و دولتي استخدام كرده و با 600 نفر نيرو در هر دو بخش خدمت‌رساني مي‌كند كه با جابه‌جايي رديف استخدام آنها از بخش دولتي به خصوصي، در راستاي اصل 44 قانون اساسي حركت كرده است.
وي ادامه داد: در حال حاضر با كمبود جدي پرستار، تكنسين فوريت‌هاي پزشكي و تكنسين هوش‌بر مرد در پايگاه‌هاي پيش بيمارستاني روبه‌رو هستيم.
اسماعيلي افزود: از ابتداي سال تاكنون 25 هزار نفر ساعت آموزش داده شده و 6 هزار سي‌دي آموزشي نيز تاكنون توزيع شده است.
وي اضافه كرد: شهر اصفهان با بيش از 2 ميليون نفر جمعيت، تنها 30 پايگاه پيش بيمارستاني را در خود جاي داده و به اندازه 10 پايگاه از استاندارد كشوري فاصله دارد.
رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي استان اصفهان از وجود 22 پايگاه پيش بيمارستاني در استان اصفهان خبر داد و تصريح كرد: در سال جاري دو پايگاه جاده‌اي و شش پايگاه شهري راه‌اندازي شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.2974s, 19q