بايد خواص داروهاي طبيعي به مردم آموخته شود

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۹ - کد خبر: 21177
بايد خواص داروهاي طبيعي به مردم آموخته شود
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري فارس از قزوين، حسين خيرانديش شنبه شب در جلسه شوراي اسلامي شهر قزوين بيان داشت: 28 سال پيش تصميم گرفتيم كه طب سنتي را احيا كنيم و طي اين 30 سال تلاش‌هاي بسياري صورت گرفت و در اين كار به موفقيت‌هايي دست يافتيم.
وي ادامه داد: اسلام داراي طب است و نبوغ من نيز اعتقاد به كار ائمه است، متأسفانه ما در جامعه‌اي هستيم كه وقتي حديثي گفته مي‌شود، مي‌گويند كه آيا علمي است در صورتي كه اين دستورات، سلامت انسان را به دنبال دارد.
اين كارشناس طب سنتي افزود: امام خميني (ره) فرمودند بلايي بر سر اين كشور آمده كه 50 سال طول مي‌كشد تا بفهميم كه چه بلايي سر ما آمده است و اكنون كه بيش از 30 سال گذشته هنوز كسي در بحث پزشكي اين موضوع را باور نكرده كه آيا بلايي سر ما آمده است.
وي با اشاره به نقش گياهان و مواد طبيعي در سلامتي انسان عنوان داشت: آنچه در طبيعت وجود دارد، رافع بيماري‌هاي انسان است ولي ما سرمايه‌هاي عظيم خود را زير خاك فراموشي دفن كرده و به آنها نزديك نمي‌شويم.
خيرانديش يادآور شد: طب سنتي 7 هزار سال قدمت دارد و كشور ما نيز در اين عرصه داراي پيشينه و سابقه طولاني است.
وي تصريح كرد: كشوري كه در طب مستقل نيست هر ادعايي از استقلال كند يك شوخي سياسي است و وقتي كشوري در طب مستقل نباشد به طور جدي وابسته به ديگران مي‌شود و آنها بايد بگويند كه چه دارويي مصرف كند و ما تا زماني كه در طب مستقل نباشيم نمي‌توانيم چنين ادعايي كنيم.
محقق طب اسلامي و طب سنتي تأكيد كرد: خداوند در طبيعت سفره‌اي گسترده است كه درمان همه انسان‌ها در اين طبيعت است و ما مردم را از امكانات و ثروت‌هايي كه زير پاي‌شان است، غافل كرديم.
وي يادآور شد: بايد خواص استفاده از آنچه در طبيعت وجود دارد به مردم آموخته شود و اين كار بايد از سنين پايين در مدارس آغاز شود.
خيرانديش خاطر‌نشان كرد: يك‌هزار و 400 عنوان كتاب توسط شيعه در حوزه طب سنتي نوشته شده است و همچنين كتبي نيز توسط اهل سنت نوشته شده است كه ما بايد اين مجموعه را استخراج و گزينش كرده و با نسخه‌هاي طب اسلامي كه از قول ائمه است، تصحيح داده و سازگار كنيم و به صورت‌هاي مختلف نظير آموزش عمومي، آموزش فني و تخصصي به مردم بياموزيم و با اين كار هم در كشور مستقل مي‌شويم و هم از حيث سلامت، نرخ سلامت در كشور بالا مي‌رود.
وي افزود: ما در روز قدس به خيابان‌ها آمده و مرگ بر اسرائيل مي‌گوييم ولي با همين دست خود از شركت اسرائيلي دارو خريداري مي‌كنيم، 93 درصد سهام شركت‌هايي دارويي متعلق به صهيونيست‌هاست و ما بايد با استفاده از طب سنتي و اسلامي خود از اين داروها كه عواقبي در جسم را نيز به دنبال دارد، خودداري كنيم.
محقق طب اسلامي و طب سنتي با اشاره به اهميت حجامت گفت: حجامت يكي از رفتارها در طب سنتي و اسلامي است كه بسيار در سلامتي انسان موثر است و پيامبر نيز بر اين امر تأكيد دارد.
وي يادآور شد: بسياري از بيماري‌ها به راحتي قابل درمان است ولي ما در بهداشت طب عقب افتاده‌ايم و بايد بازگرديم و به طب سنتي و اسلامي توجه داشته باشيم و لباس طب، لباسي فاخر براي خدمت به مردم است.
خيرانديش گفت: امنيت و سلامت دو نعمت بزرگ هستند كه امنيت با خون پاك شهدا و رهبري شجاع حاصل شده است و سلامت نيز ظرفي براي برتري فكري است و در جامعه‌اي كه منتظر امام زمان (عج) است بايد سلامت را افزايش داد و خود را با قوت ايمان شارژ كرد.
وي در پايان با اشاره به اجراي طرح دهكده سالم در قزوين توضيح داد: ما مي‌خواهيم در قزوين يك نمونه زندگي را پياده كرده و دهكده سلامت داشته باشيم و در اين مكان نكاتي كه در ابعاد مختلف بر سلامت انسان اثرگذار است، مورد توجه قرار مي‌گيرد.
در پايان اين جلسه اعضاي شوراي اسلامي شهر قزوين و شهرداران مناطق مختلف سؤالات خود را در خصوص چگونگي درمان بيماري‌هاي مختلف مطرح كردند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34974s, 18q