مرگ 4 زائر در عربستان بر اثر آ‌نفلوانزاي نوع A نگران كننده نيست

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۲۳ - کد خبر: 21178
مرگ 4 زائر در عربستان بر اثر آ‌نفلوانزاي نوع A نگران كننده نيست
به گزارش سلامت نیوز محمود نبوي در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: آنفلوانزاي نوع A امسال به صورت آنفلوانزاي فصلي درآمده و ديگر با يك پاندمي و شيوع بالاي جهاني آن رو به رو نيستيم بنابراين جاي نگراني وجود ندارد.

وي گفت: در بين 2 ميليون زائر حج نيز مرگ 4 نفر طبيعي است زيرا همواره نيم درصد از افرادي كه به آنفلوانزاي نوع A مبتلا مي‌شوند، به ذات الريه مبتلا مي‌شوند و از اين افراد 7 تا 8 درصد فوت مي‌كنند. سال گذشته نيز به رغم اينكه فقط يك نفر مرگ بر اثر آنفلوانزاي A عربستان اعلام شد، تعداد واقعي بيش از اين ميزان بوده كه گزارش نشده است.

نبوي افزود: بنده از آمار واقعي ابتلا به آنفلوانزاي A در بين حجاج اطلاع ندارم اما هيچ مسئله نگران كننده‌اي از اين نظر وجود ندارد به خصوص اينكه همه حجاج ايراني واكسن آنفلوانزا را دريافت و تزريق كرده‌اند.

وي گفت: البته واكسن آنفلوانزا مصونيت 100درصد ايجاد نمي‌كند و مصونيت آن حدود 70 درصد است زيرا همواره ويروس‌هايي هستند كه واكسن آ‌نفلوانزاي سالانه آن را پوشش نمي‌دهد.

روز گذشته شبكه خبري الجزيزه از مرگ 4 زائر در عربستان بر اثر ابتلا به آنفلوانزاي H1N1 نوع A (خوكي) خبر داده بود.
اين شبكه خبري به نقل از وزارت بهداشت عربستان نوشت: تاكنون يك زن مراكشي و 2 مرد با مليت هندي و سوداني كه هر سه بيش از 75 سال داشته‌اند بر اثر ابتلا به اين ويروس جان سپرده‌اند. همچنين يك دختر 17 ساله نيجريه‌اي نيز در ليست درگذشتگان بر اثر آنفلوآنزا در اين كشور قرار دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91675s, 19q