آغاز به کار 9 مرکز دولتی ارائه خدمات دندانپزشکی تخصصی به کودکان

۱۳۸۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۳۳ - کد خبر: 21180
آغاز به کار 9 مرکز دولتی ارائه خدمات دندانپزشکی تخصصی به کودکان
به گزارش سلامت نیوز به نقل از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معاون اجرائی مرکز بهداشت استان در مراسم افتتاح یکی از این مراکز در زاهدان گفت: 248  هزار دانش آموز 12 تا 6 ساله درمرکز و جنوب استان مشغول تحصیل هستند که این 9 مرکز به آنان خدمات دندانپزشکی ارائه می دهد.
دکترجمشید  اویسی با بیان این که دندان 6، اولین دندان دائمی  است که در کودکان رشد می کند و تاثیر زیادی در رشد سایر دندان ها دارد گفت: آموزش  پیشگیری ازپوسیدگی و نیز ترمیم دندان 6  و پیشگیری از پوسیدگی و همچنین  ترمیم دندان های شیری و دائمی این دانش آموزان ، از جمله  فعالیت های این مراکز خواهد بود.
وی همچنین به  همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان ،بیمه خدمات درمانی , بیمه تامین اجتماعی, بیمه نیروهای مسلح و کمیته امداد در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: بر اساس توافقات صورت گرفته دانش آموزان بی بضاعتی که بیمه نیستند و از طریق آموزش و پرورش به این مراکز معرفی می شوند به طور رایگان بیمه شده و از خدمات درمانی استفاده می کنند.
بر اساس این گزارش مسئول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت استان نیز با اشاره به این که مهم ترین علت پوسیدگی های دندانی دانش آموزان ، استفاده از مواد کربوهیدراتی و تنقلات در زنگ های تفریح مدارس است  افزود: بیشترین آسیب بر مینای دندان دانش آموزان وارد می شود.
دکتر سعید محمد شهنوازی ادامه داد: در این طرح خدمات وارنیش فلوراید که ژلی است که برای استحکام مینای دندان استفاده می شود، در 3 دوره 6 ماهه به دانش آموزان ارائه می شود.
وی ارائه خدماتی چون ویزیت، جراحی، کشیدن دندان، رادیوگرافی، ترمیم دندان، جرم گیری، فلورایدتراپی و آموزش بهداشت دهان و دندان را از دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز عنوان کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12732s, 19q