فريب تبليغات ماهواره‌اي را نخوريد!

۱۳۸۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۸ - کد خبر: 21199
فريب تبليغات ماهواره‌اي را نخوريد!
سلامت نیوز: رييس دومين كنگره خاورميانه‌اي راينولوژي و جراحي پلاستيك با اشاره به تبليغات گمراه کننده زيبايي و جوانسازي صورت، اغلب تبليغات ماهواره‌اي در اين زمينه را فاقد مبناي علمي خواند و گفت: اغلب تبليغات گمراه‌ کننده ماهواره‌اي مبناي علمي ندارند و عمدتا برمبناي سودآوري تجاري هستند و نبايد به آنها اعتماد كرد.

 دکتر محسن نراقي، بحث جوان‌سازي چهره را از جمله مواردي عنوان كرد که امروزه طرفداران فراواني در تمام دنيا دارد و با اشاره به روش‌هاي جوان سازي صورت، گفت: به طور کلي سه روش جوان‌سازي صورت وجود دارد؛ استفاده از قرص و کرم که در تمام داروخانه‌ها بدون نسخه و يا با تجويز پزشک در دسترس هستند. روش‌ ديگر جراحي است. حد فاصل اين دو روش نيز روش‌هاي جوان‌سازي بدون جراحي قرار مي‌گيرند. همچنين بايد توجه داشت که استفاده از کرم و قرص هرگز نمي‌تواند کار درمان جراحي و روش‌هاي غيرجراحي را انجام دهد.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران با اشاره به معايب روش‌هاي جراحي جوانسازي صورت، گفت: هر چند اين روش‌ها مناسب هستند اما از معايبي نيز برخوردارند. ليفتينگ به طور کلي روش درماني سنگيني است. از طرف ديگر، ليفتينگ درماني دائمي نيست و در صورت انجام در سنين پايين‌تر، پس از مدتي پوست دوباره شل شده و تکرار اين امر کار راحتي نيست. در عين حال ليفتينگ ممکن است عوارضي داشته باشد.

دكتر نراقي، تزريق بوتاکس، فيلر و لايه‌برداري پوست را درمان‌هاي مهم غير‌جراحي جوانسازي صورت عنوان كرد و گفت: تزريق بوتاکس يکي از مهم‌ترين روش‌هاي غير‌جراحي است كه اغلب در نواحي بالايي صورت، پيشاني و اطراف چشم‌ها به کار رفته و براي کاهش و پيشگيري از بروز چين‌هاي نواحي اخم پيشاني، خطوط افقي و عمودي پيشاني و خطوط کنار چشم استفاده مي‌شود.

وي با بيان اين كه پيش از اين تصور بر اين بود که بوتاكس تنها در صورت ايجاد چين و چروک در صورت كاربرد دارد، ادامه داد: در حال حاضر از تزريق بوتاکس به صورت پيشگيرانه نيز استفاده مي‌شود. به اين ترتيب افرادي كه در سنين پايين‌تر عادت‌ به اخم كردن يا بالا بردن ابروها دارند يا کساني که چشم‌ها را زياد منقبض مي‌کنند، مي‌توانند از بوتاکس استفاده کنند تا چين و چروک‌ها ديرتر تشکيل شوند.

مدرس آکادمي جراحان پلاستيک صورت آمريکا در پايان توصيه کرد: با وجود تمام روش‌هاي نوين جهت جوان‌سازي پوست صورت، پيشگيري از بروز چين و چروك‌هاي صورت بهتر از درمان آنهاست. دوري جستن از آفتاب، استفاده از ضد آفتاب، اجتناب از دود سيگار، تغذية سالم، خواب کافي، ورزش و نوشيدن آب فراوان، از بهترين راه‌هاي حفظ شادابي پوست و پيشگيري از چين و چروك‌هاي صورت به شمار مي رود.

گفتني است، دومين كنگره خاورميانه‌اي راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت با حضور صاحبنظران برجسته ايران و دنيا با هدف ارائه جديدترين روشهاي جراحي پلاستيك صورت از 26 تا 28 آبان ماه در هتل المپيك برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.47354s, 19q