استفاده از بخور در آرايشگاه‌ها منجر به ايجاد و يا تشديد جوش‌هاي پوستي مي‌شود

۱۳۸۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۳۴ - کد خبر: 21200
استفاده از بخور در آرايشگاه‌ها منجر به ايجاد و يا تشديد جوش‌هاي پوستي مي‌شود
سلامت نیوز: يک متخصص پوست و مو با اشاره به اين که استفاده از ماسک صورت، هيچ تاثير درماني بر پوست ندارد، گفت: استفاده از ماسک‌هاي صورت، موجب رطوبت رساني کوتاه مدت به پوست مي‌شود و نمي‌توان از آنها براي درمان ناراحتي هاي پوستي استفاده کرد.

دکتر افشار رمضان پور در گفت وگو با ايسنا  اظهار کرد: متأسفانه در برخي از آرايشگاه‌ها، بدون توجه به نوع پوست افراد از انواع ماسک‌هاي صورت استفاده مي‌شود که اين امر در برخي از پوست‌ها به خصوص پوست‌هاي چرب، منجر به ايجاد جوش و يا تشديد جوش‌هاي پوستي مي‌شود.

وي استفاده از بخور را براي پاک سازي پوست‌هاي چرب نادرست دانست و عنوان کرد: استفاده از بخور براي پاکسازي پوست‌هاي چرب نه تنها کيفيت پوست را بهبود نمي‌بخشد، بلکه موجب تشديد جوش‌هاي صورت نيز مي شود.

اين متخصص، استفاده از کرم‌هاي ضدآفتاب استاندارد را براي همه پوست‌ها ضروري دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از کرم‌هاي ضد آفتاب استاندارد، مانع از بروز و تشديد چين و چروک و پيري زودرس پوست مي‌شود و بايد با توجه به انواع پوست از کرم‌هاي ضدآفتاب مناسب استفاده کرد.

رمضان‌پور ادامه داد: استفاده از کرم‌هاي ضد آفتاب فاقد چربي براي پوست‌هاي چرب مناسب است، اما در افرادي که داراي پوست خشک هستند بايد از انواع کرم‌هاي ضد آفتاب چرب استفاده شود.

وي نسبت به استفاده مداوم از انواع کرم‌هاي آرايشي نامرغوب هشدار داد و اظهار کرد: استفاده از کرم‌هاي آرايشي، هيچ خاصيت دارويي براي پوست ندارد و تنها از خاصيت پوشانندگي برخوردار است.

اين متخصص بروز خارش‌هاي پوستي، قرمزي، تشديد آکنه و غرور جواني و در حالت شديدتر، تاول‌هاي پوستي را از عوارض استفاده طولاني مدت کرم‌ها و محصولات آرايشي نامرغوب برشمرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75558s, 19q