رشد20 درصدي پيوند كليه در ايران

۱۳۸۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۳۱ - کد خبر: 21215
رشد20 درصدي پيوند كليه در ايران
سلامت نیوز: رييس انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي كشور از رشد 20 درصدي آمار پيوند كليه در ايران خبر داد.

به گزارش ايسنا، مصطفي قاسمي صبح امروز و در دومين روز هفته حمايت از بيماران كليوي (23 - 30 آبان ماه) در ديدار با جمعي از بيماران دياليزي و نيكوكاران در كلينيك شفا وابسته به انجمن ضمن اعلام اين مطلب گفت: خوشبختانه با توجه به پيشرفت‌هاي چشمگير علمي، پزشكي و توانمندي‌هاي جامعه پزشكي كشور در سال 88، بيشتر از 2100 نفر از بيماران دياليزي كشور در مراكز داخل كشور تحت عمل جراحي پيوند كليه قرار گرفتند كه اين آمار، ايران را در ميان 10 كشور برتر دنيا در زمينه پيوند كليه قرار داده است.

رييس انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي كشور با بيان اينكه آمار پيوند كليه سال گذشته نسبت به سال87 حدود 20 درصد افزايش داشته است، تصريح كرد: پزشكان و متخصصان ايراني كليه امروز از نام آورترين پزشكان دنيا هستند چرا كه طي سالهاي اخير سخت‌ترين و پيچيده‌ترين درمان‌هاي بيماران كليوي به ويژه عمل جراحي مختلف از سوي متخصصان ايراني صورت گرفته كه در دنيا خيره كننده بوده است.

وي در ادامه افزود: در شش ماهه نخست امسال نيز حدود 800 نفر از بيماران دياليزي كشور تحت عمل جراحي پيوند كليه قرار گرفته‌اند كه بر اساس پيش بيني‌هاي صورت گرفته انتظار مي‌رود اين آمار در پايان سال به بيش از 2100 نفر برسد.

قاسمي در پايان با اعلام اينكه شعار امسال هفته حمايت از بيماران كليوي كليه سالم مساوي با قلب سالم است خاطرنشان كرد: در اين هفته تلاش مي‌شود با اطلاع رساني گسترده به مردم كشور نسبت به عوارض مصرف نمك زياد، افزايش وزن، اهميت رعايت رژيم غذايي مناسب، بررسي دوره‌اي وضعيت فشار و قند خون و توجه ويژه و جدي به ورزش روزانه آموزش‌ها و توصيه‌هاي لازم ارايه شود.

گفتني است، در حال حاضر بيش از 150 مركز و دفتر وابسته به انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي در سراسر كشور در حال ارايه خدمات مختلف به بيماران تحت پوشش هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51388s, 18q