دولت با توجه به قوانين موجود مي‌تواند رأساً به استخدام پرستاران مبادرت كند

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۰ - کد خبر: 21254
دولت با توجه به قوانين موجود مي‌تواند رأساً به استخدام پرستاران مبادرت كند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت دكتر حسن امامي رضوي ضمن بيان اين مطلب در پاسخ به پرسشي مبني بر اين كه چرا نماينده دولت هنگام تصويب قانون برنامه پنجم در مجلس به مصوبه استخدام پرستاران رأي منفي داد، گفت: اين پرسش را خود نماينده دولت بايد جواب بدهد، ولي در همان جلسه وي اعلام كرد دولت با توجه به قوانين موجود مي‌تواند رأساً به استخدام پرستاران مبادرت كند و اين امر نياز به قانون جديد ندارد.
وي افزود: علاوه بر اين در مصوبات برنامه پنجم توسعه آمده است هيأت امناي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي پس از تصويب و ابلاغ اين برنامه مجوز استخدام و تأمين نيروي لازم براي خود را دارند.
وي با رد اهمال كاري وزارت بهداشت در اجراي قانون استخدام پرستاران گفت: وزارت بهداشت در سطح وزير و معاونان در همه جلسات و برنامه‌هاي مربوط به اجراي قانون نظام بهره‌وري خدمات باليني و استخدام پرستاران حضور مداوم و محكمي داشته است.
وي در ادامه تأكيد كرد: رايزني‌ها براي اجراي قانون ارتقاء نظام بهره‌وري باليني و استخدام پرستاران در همين راستا ادامه دارد كه اميدواريم اين رايزني‌ها منجر به اصلاح  مصوبه مجلس و يا دستور مستقيم دولت براي استخدام پرستاران شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.31481s, 18q