معرفی دو ژن از 60 ژن شناخته شده کم شنوایی به جهانیان

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۲ - کد خبر: 21256
معرفی دو ژن از 60 ژن شناخته شده کم شنوایی به جهانیان
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت دكتر فرهادي با اشاره به فعاليت هاي اين مركز گفت: تحقيقات باليني انساني و مدلهاي حيواني (در زمينه بيماريهاي گوش، گلو، بيني و جراحي هاي سر و گردن)، تحقيقات سلولي مولكولي، ژنتيكي، به كارگيري تكنولوژي و روشهاي جديد در كاشت حلزون شنوايي و  بررسي كاربرد ليزر در ENT از جمله فعاليت هايي است كه در اين مركز صورت مي گيرد.
وي ادامه داد: ارايه خدمات تشخيصي و درماني به كودكان و بزرگسالان، در زمينه انواع بيماريهاي سر و گردن و تربيت دانشجويان در مقاطع مختلف از ديگر رسالت هاي اين مركز است.
دكتر فرهادي با بيان اين كه مركز تحقيقات گوش و حلق و بيني به عنوان قطب علمي كشور معرفي شده است، افزود:  اواخر سال 1380 مركز تحقيقات و دپارتمان ENT و جراحي سر و گردن از طرف وزارت بهداشت به عنوان قطب علمي اين رشته در كشور انتخاب شد.
رييس مركز تحقیقات گوش و حلق و بینی و سر و گردن، با اشاره به شناسايي ژن هاي عامل كم شنوايي گفت: از 60 ژن عامل كم شنوايي كه شناخته شده 2 ژن از مركز تحقيقات ما معرفي شده است.
وي با اشاره به زمان تاسيس مركز گفت: در اواخر سال 1379 مركز تحقيقات گوش، حلق، بيني و سر و گردن واقع در مجتمع رسول اكرم (ص) راه اندازي شد و در همان سال به عنوان مركز تحقيقات مصوب، مورد تاييد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي قرار گرفت و فعاليتهاي خود را به صورت رسمي با طراحي و هدايت فعاليتهاي پژوهشي مرتبط آغاز کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.70475s, 18q