اعتراض نمایندگان پرستاران تهران به مخالفت مجلس و دولت با استخدام پرستار

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۳۷ - کد خبر: 21260
اعتراض نمایندگان پرستاران تهران به مخالفت مجلس و دولت با استخدام پرستار
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه خبری  نظام پرستاری متن این بیانیه بدین شرح است:

رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

رياست و نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي

سخنرانی رئيس جمهوری محترم در روز پرستار امسال و در جمع 5 هزار نفر پرستار از سراسر كشور و ميليون‌ها بيننده صدا و سيما بارقه‌ اميدی برای پرستاران بود تا مطمئن شوند مسئولان ارشد مملكتي بالاخره به فكر حل مشكلات اساسی پرستاران افتاده اند.

اما از آن تاريخ تا امروز كه بيش از 7 ماه می گذرد اتفاقات زيادی افتاده است كه اين اميد تبديل به يأس شده است متأسفانه در اين مدت همه مسئولان اعم از وزير بهداشت، معاونان و نمايندگان مجلس مطالبات بر حق پرستاران را به يكديگر حواله می كردند و گويی پرستاران توپ بازی ايشان شده‌اند و در نهايت تأسف در آخرين پرده اين نمايش مخالفت عجيب نماينده دولت و رأی منفی نمايندگان به پيشنهاد تعدادی از نمايندگان دلسوز مجلس را براي اعطاء مجوز استخدام پرستاران در برنامه پنجم همه اميدهای ما را برای كاهش ساعت كار و استخدام پرستاران كه مهمترين عامل در اتقای كيفيت و زحمات پرستاري به مردم شريف ايران است، نقش بر آب كرد.

بنابراین ما رابطان و نمايندگان پرستاران بيمارستان‌هاي تهران ضمن ابراز تأسف از اين واقعه ناگوار موارد ذيل را به اطلاع مسئولان مي‌رسانيم:

1ـ از رهبر معظم انقلاب به عنوان پدر معنوي ايران اسلامي كه هميشه الطاف ايشان شامل حال پرستاران بوده است مي‌خواهيم با توصيه به قواي مجريه و مقننه زمينه تصويب قوانين را فراهم آورند.

2ـ از رياست محترم جمهور درخواست داريم با دستور اكيد به معاونت حوزه نظارت راهبردي خود بر عدم مخالفت با استخدام پرستاران، زمينه اجرايي شدن وعده خود به پرستاران را فراهم آورند.

3ـ از وزير محترم بهداشت درخواست داريم با ابلاغ دستورالعمل قانون ارتقاء بهره‌وري، پرداخت ‌اضافه‌كار پرستاران را از ابتداي سال شروع کنند همچنين با ابلاغ دستورالعمل به بيمارستان‌هاي خصوصي و غيردولتي زمينه اجراي قانون در بخش غيردولتي را فراهم آورند چرا كه در اين بخش‌ها نيازي به استخدام دولتي و تأمين اعتبار نيست.

4ـ پرستاران تهران با ابراز تأسف از مخالفت نماينده تهران آقاي دكتر توكلي با استخدام پرستاران به ايشان اعلام مي‌دارد اعتماد مردم شريف تهران به ايشان به خاطر مواضع عدالت‌طلبانه ايشان بوده است ولي ظاهراً مشي ايشان در اين دوره به سمت ديدگاه‌هاي خاص و خصوصي‌سازي بهداشت و درمان متمايل شده است چرا كه مخالفت با استخدام پرستاران به معني واگذاري بيمارستان‌ها و مراكز درمان به بخش خصوصي است و اين مواضع غير اصولي ايشان هميشه در ذهن موكلان آنها خواهد ماند.

5ـ ما پرستاران تهران ضمن حمايت از مواضع سازمان نظام پرستاري در پيگيري مطالبات پرستاران از اعضاء شوراي‌عالي و مسئولان سازمان نظام پرستاری مي‌خواهيم براي احقاق حقوق مسلم جامعه پرستاري از همه ابزار‌هاي لازم استفاده کنند و پرستاران تهران و همچنين پرستاران ساير شهرهاي ايران در پشتيباني از اين سازمان تا آخر ايستاده‌اند
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.53503s, 18q